POLECAMY

Scream Maker to heavymetalowy zespół, który powstał w grudniu 2010 r. w Warszawie. Dotąd udało mu się opracować obszerny oraz różnorodny materiał koncertowy i zaprezentować go na ponad 200 występach na żywo w Polsce i za granicą. Wśród zespołów, z którymi Scream Maker dzielił scenę, znajdują się m.in. Judas Priest, Motorhead, Megadeth, Saxon, Slayer, Nightwish, KORN, Sixx:AM, Black Label Society, UFO, Primal Fear, Tarja Turunen, legendarni wokaliści Tim „Ripper” Owens (ex – Judas Priest), Paul Di’anno (ex- Iron Maiden), Blaze Bayley, Civil War oraz polskie legendy heavy metalu i rocka takie jak Turbo, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Ceti, Mech, Alastor, Stos, Kreon, Wolf Spider, Proletaryat, Hunter oraz wiele innych…

Jesienią 2012 r. Scream Maker wydał entuzjastycznie przyjętą 8-utworową EP-kę o tytule „We Are Not The Same”, a także nagrał teledysk do promującej ją piosenki – „Wanna Be a Star”. Kilka miesięcy wcześniej zespół dostał się do ścisłego finału prestiżowego konkursu Antyfest 2012, organizowanego przez Antyradio i zajął w nim 2 miejsce. Utwory zespołu Scream Maker prezentowane są w wielu polskich oraz zagranicznych rozgłośniach radiowych, m.in. w Antyradio, Polskim Radio, Radio Near FM, Radio ZW, Radio Parada, Radio 1030 AM, Radio Bemowo.FM itd. Grupa została również doceniona w corocznym plebiscycie największego opiniotwórczego miesięcznika muzycznego w Polsce TERAZ ROCK, gdzie głosami czytelników została wybrana do ścisłej czołówki w kategorii NADZIEJA 2012 r. W wakacje 2013 r. zespół, pod okiem cenionego zagranicznego producenta Alessandro del Vecchio znanego ze współpracy z muzykami Black Sabbath, Rainbow, Dio, Journey czy Glennem Hughesem i przy gościnnym udziale wielu zagranicznych i polskich gwiazd (m.in. Jordan Rudess z Dream Theather i Wojciech Hoffmann z Turbo) nagrał pierwszą długogrającą płytę pt. „Livin in the Past” i podpisał kontrakt z amerykańską wytwórnią Perris Records, nakładem której album został wydany w kilkunastu europejskich krajach oraz w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Okładkę płyty wykonał Rosław Szaybo, światowej sławy projektant odpowiedzialny m.in. za najlepsze okładki Judas Priest, M. Davisa, Eltona Johna, Carlosa Santany, Krzysztofa Komedy czy Boba Marleya. Światowa premiera albumu nastąpiła w dniu 8 kwietnia 2014 r.

Premierze płyty, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem fanów i krytyków zarówno polskich jak i zagranicznych, towarzyszyła trasa obejmująca wiele koncertów z legendami światowego heavy metalu (m.in. Primal Fear, pierwszy wokalista Iron Maiden Paul Di’anno, kolejny były wokalista Iron Maiden Blaze Bayley). W maju 2014 r. zespół odbył także swoją pierwszą trasę po Chinach, dając w Państwie Środka sześć dużych koncertów na znaczących festiwalach, jak również przechodząc niespodziewanie do historii polskiej fonografii, jako pierwszy polski artysta którego płytę wydała chińska wytwórnia płytowa. Po powrocie z Chin grupa, przy udziale gwiazd sceny polskiej i zagranicznej, zorganizowała pierwszą edycję koncertu „King of Rock and Roll” będącego Memoriałem dla Ronniego Jamesa Dio. W kolejnych miesiącach zespół, przeplatając pracę nad nowymi utworami, intensywnie koncertował na terenie całego kraju grając m.in. z Tarją Turunen (ex- Nightwish) oraz ponownie z Timem „Ripperem” Owensem (ex – Judas Priest).

Koniec roku 2014 wieńczyły kolejne wyróżnienia w prestiżowych czasopismach i serwisach (m.in. miejsce w ścisłej czołówce w plebiscycie TERAZ ROCK w kategorii „Debiut płytowy” za album „Livin’ In The Past”, jak również bezprecedensowy sukces w ogólnopolskiej kampanii crowdfundingowej zorganizowanej przez zespół, dzięki której fani wspomogli nagrywanie kolejnej płyty. Początek roku 2015 r. zespół rozpoczął trasą koncertową „Livin’in the Past Tour” w Polsce, po zakończeniu której wyjechał na kolejne dwutygodniowe intensywne tournée do Chin. Po powrocie z chińskiej trasy Scream Maker zorganizował z jeszcze większym rozmachem niż rok wcześniej II edycję Memoriału dla Ronniego Jamesa Dio nominowanego przez TERAZ ROCK jak koncert roku w Polsce w 2015 r. W wakacje i jesienią 2015 r., pomiędzy koncertami z Saxon, Black Label Society i Motorhead , grupa zarejestrowała ponownie w HEAR Studio w Warszawie po okiem Radosława Kordowskiego, jak również w Ivory Tears Music Work Studio we Włoszech pod okiem Alessandro Del Vecchio materiał na drugi długogrający krążek zatytułowany „Back Against The World”. W grudniu 2015 r. Scream Maker dostąpił zaszczytu zagrania z Bogami Metalu i otworzył koncert Judas Priest i UFO w gdańskiej Ergo Arenie.

Nowa płyta zespołu, dostępna od początku 2016 r. w przedsprzedaży, zebrała bardzo entuzjastyczne recenzje, a jej premiera sklepowa miała miejsce w piątek 13 maja 2016 r. Promowały ją single „Far Away”, „All Because of You”, jak również intensywna trasa koncertowa obejmująca m.in. koncerty z Megadeth, KORN, Slayer, trzecie już 3-tygodniowe tournée po Chinach oraz trzecia, tym razem obejmująca kilka koncertów edycja Memoriału ku pamięci Ronniego Jamesa Dio. Grupa wystąpiła również w czerwcu 2016 r. jako laureat konkursu Fabryki Zespołów na czeskim festiwalu METALFEST dzieląc scenę m.in. z Nightwish czy Stratovarious, a w lipcu zagrała na Przystanku Woodstock. Jesienią 2016 r. roku zespół rozpoczął pracę nad trzecią długogrającą płytą, której premiera przewidziana jest na 2017 r. Zespół świetnie prezentuje się na scenie, dysponuje także bogatym i różnorodnym repertuarem.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Scream Maker?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com