POLECAMY

SARSA – kompozytorka, autorka tekstów, gra na instrumentach klawiszowych i ukulele. Laureatka licznych konkursów na twórczość własną. Fluktua, TakloopNie, SarsaParilla, Emma Nuci Organic… to tylko niektóre z jej projektów muzycznych zakorzenionych w szeroko pojętej muzyce alternatywnej. Współtworzyła wiele projektów eksperymentując z muzyką od jazzu, poezji śpiewanej po alternatywnego rocka i muzykę elektroniczną.

Jej charakterystyczny wokal stylistycznie stawiany był obok głosu Dolores O’Riordan z The Cranberries, Florence Welch z Florence And The Machine, Sia, CocoRosie. Sarsa została doceniona i zwróciła uwagę dziennikarzy radiowej Trójki i Czwórki. Jej twórczość alternatywna cieszyła się również popularnością w radiach lokalnych.

W 2010 roku Sarsa została frontleaderką zespołu FLUKTUA (dawniej kultowy zespół Wszystkie Wschody Słońca). Pod szyldem zespołu pisała muzykę i teksty.

W 2011 Konkurs Niemen NonStop, gdzie otrzymała I nagrodę w kategorii: ‘Twórczość Własna’ za utwór ,,Come closer”, oraz została dodatkowo wyróżniona za interpretację kompozycji Czesława Niemena.

W 2012 roku Sarsa dołączyła do projektu TakLoopNie. Współpraca zakończyła się wydaniem płyty pt. ,,Człowiek w Zielonym Korytarzu”, gdzie można usłyszeć Sarsę między innymi w duecie z Igorem Herbutem znanym z zespołu LemOn. W projekcie pojawia się również Dawid Podsiadło.

Również w 2012 roku Sarsa wygrywa Ogólnopolski Festiwal: Bałtyk Festiwal Media i Sztuka, otrzymując wszystkie nagrody konkursowe:
I miejsce, Bursztynowy mikrofon, z projektem TakLoopNie (utwór ,,Ciągle mało”)
II nagrodę Dziennikarzy Radiowych
oraz Nagrodę publiczności za autorski utwór ,,23 takie lata” z zespołem FLUKTUA

Dodatkowo, w tym samym czasie Sarsa stworzyła squad SarsaParilla, z którym grała koncerty w stylu emo. Dance pop’u. W 2013 roku Sarsa nagrała emocjonalny utwór pt. ,,Chill”, który stał się zwiastunem jej solowych działań i prac przy debiutanckiej płycie.

W 2013 roku w konkursie Radiowej Trójki – Skoda Auto Muzyka – Sarsa z zespołem FLUKTUA została dodana do ulubionych utworów przez Jurorów konkursu: Piotra Metza, Piotra Stelmacha, Agnieszkę Szydłowską, Michała Urbaniaka, Wojciecha Waglewskiego – tym samym ponownie ze swoją twórczością (,,Strange Story”) znalazła się wśród zwycięzców konkursu. ,,To jeden z tych Zespołów, którego muzyka się przyczepia i nie chce się odczepić. (…) mój ulubiony grzeszny utwór z konkursu Skody” – Piotr Metz o zespole FLUKTUA, Polskie Radio Trójka.

W 2014 roku Sarsa wystartowała w drugiej edycji Ogólnopolskiego konkursu „Skoda Auto Muzyka” organizowanego przez Radiową Trójkę – pomyślnie przeszła głosowanie internautów, bloggerów oraz zyskała uznanie Jurorów. Jury w składzie: Fisz, Mela Koteluk, Piotr Metz, Katarzyna Nosowska, Andrzej Smolik i Wojciech Waglewski, zdecydowało przyznać Sarsie Markiewicz nagrodę główną za utwór pt: ,,eMMa nuci Organic”. Sarsa i 9 innych laureatów znalazło się na składance Radiowej Trójki.

W grudniu 2014 roku Sarsa zaśpiewała gościnnie sensualny duet z Krzysztofem Kiljańskim. Utwór „Ktoś między nami” znajduje się na płycie Krzysztofa Kiljańskiego i stał się pierwszym singlem promującym płytę artysty.

Sarsa od najmłodszych lat pisze własną muzykę. Jej autorskie kompozycje zostały docenione na licznych konkursach i festiwalach muzycznych.

W 2015 roku Sarsa zadebiutowała w radiach mainstreamowych z utworem ,,Naucz mnie”, który łączy w sobie korzenie alternatywne artystki ze szlachetnym popem – tym samym Sarsa wspięła się na szczyty list przebojów. Dodatkowo teledysk do utworu w ciągu miesiąca uzyskał ponad 6 milionów odtworzeń i stał się najczęściej udostępnianym klipem w Polsce.

Utwór „Naucz Mnie” zdobył Diamentową Płytę, wyróżnienie Cyfrowa Piosenka Roku oraz Radiowy Przebój Roku! Album „Zapomnij Mi” po niespełna roku po debiucie uzyskał status „Platynowej Płyty”! Sarsa zdobyła SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta w sieci podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu!

W ofercie jest również Koncert Akustyczny!

Chcesz zorganizować koncert Sarsy?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com