POLECAMY

SAMI (Spontaniczny atak muzycznej intuicji) – polski zespół rockowo-popowy założony w Katowicach w 1997 roku przez Michała Laksę i Marka Sajnóga. Zespół Sami to grupa przyjaciół grających razem od 1997 roku. Ich debiutancki singiel z piosenką „Lato 2000” w lipcu 2000 roku pojawił się na playlistach rozgłośni radiowych w całej Polsce. Już w pierwszym tygodniu od wydania znalazł się na pierwszym miejscu listy AirPlayChart, tworzonej na podstawie playlist 120 najpopularniejszych stacji radiowych w kraju. Taka sytuacja (debiut i od razu pierwsze miejsce) zdarzyła się po raz drugi w historii tej listy.

Premierę pierwszego albumu grupy, zatytułowanego Sami poprzedziły 2 teledyski do piosenek „Lato 2000” oraz „Stokrotka to Ja” (trzecie miejsce na liście AirPlayChart).

W kwietniu 2001 roku zespół zakwalifikował się do Konkursu Premier na Festiwalu Opolskim. Premierowe nagranie „Żółte żaglówki” zostało bardzo dobrze przyjęte przez stacje radiowe, utrzymując się na najlepszych pozycjach list przebojów. Wyjazd do Opola okazał się podwójnym sukcesem, gdyż zespół został uhonorowany SuperJedynką za Debiut Roku.

Na przełomie stycznia i lutego 2002 roku zespół nagrał drugą płytę Dla reszty świata. Na płycie znalazło się 12 nowych kompozycji oraz jako bonus 2 najnowsze teledyski zespołu. Pierwszym singlem z nowej płyty była piosenka „Za mało” do słów Jacka Skubikowskiego. Drugim singlem była piosenka „Oto jestem”, która zakwalifikowała zespół po raz drugi z rzędu do Konkursu Premier opolskiego festiwalu.

Od tamtej pory Sami występowali w całej Polsce oraz w wielu produkcjach telewizyjnych. Byli laureatami kilku znaczących festiwali, jak choćby Vena Festival w Łodzi.

Pod krótkiej przerwie od obecności w medialnych wydarzeniach, zespół powitał swoich fanów singlem „Znaczek”. Na festiwalu Sopot Hit Festiwal 2008 organizowanym przez TVP2 i Radio Eska, piosenka zajęła 5 miejsce. To samo miejsce utwór „Znaczek” zajął w konkursie Polski Hit Lata 2008, który również organizowała TVP 2 i Radio Eska.

15 marca 2010 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty pt. Ławka, koło, miłość i…. Pierwszym singlem promującym płytę był utwór „Sernik”. Piosenka ta została wykorzystana w kampanii reklamowej Lotto w 2010 roku. Totalizator Sportowy wyprodukował również spot reklamowy z motywem muzycznym pochodzącym z utworu „Lato 2010”, będącego nową wersją wielkiego przeboju sprzed 10 lat.

W lipcu 2010 roku zespół wziął udział w Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, gdzie podczas konkursu zaprezentował utwór All About Us z repertuaru grupy Tatu.

28 listopada 2010 roku podczas rozdania muzycznych nagród radia Fama w Tomaszowie Mazowieckim Sami otrzymali statuetkę Famka 2010 za dotychczasowy dorobek muzyczny. W tym samym miesiącu zespół świętował 10-lecie swojej działalności artystycznej w Miejskim Domu Kultury w Katowicach.

W 2011 roku do zespołu powróciła pierwsza wokalistka, Anita Sajnóg. W 2012 roku z zespołu odeszli: gitarzysta Piotr Radecki oraz wokalista Norbert Śliwka. W 2014 roku skład opuścił perkusista Adrian Fuchs. W tym samym roku szeregi zespołu zasilił wokalista Damian Kulej, gitarzysta Andrzej Kowalski oraz perkusista Piotr Suchecki. 1 Marca 2015 roku po dłuższej przerwie ukazał się singiel pt. „No gdzie się podział Rokendroll”, natomiast w nawiązaniu do hitu „Lato 2000”, na wakacje tego samego roku został wydany singiel „Koniec Lata”.

Obecnie zespół Sami pracuje nad wydaniem czwartej płyty długogrającej.

24 lipca 2016 roku, zespół wystąpił podczas Przebojowego Lata Radia ZET i Polsatu, gdzie wykonał utwór „Lato 2000”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Sami?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com