POLECAMY

Wokalistka i aktorka musicalowa. SAGO to pseudonim pochodzącej z Opola Sabiny Golanowskiej, która w muzyce potrafi łączyć „ogień z wodą”. Obdarzona charakterystyczną barwą głosu wokalistka z łatwością wciela się zarówno w postać operowej divy czy gwiazdy pop. W jej repertuarze znaleźć można pop, rock, soul, r&b, gospel, musical czy klasyczną operę. Określana jest często jako polska Tina Turner. Sabina zagrała liczne role musicalowe m.in. Lorainne Flemming w musicalu „42nd Street” w Teatrze Muzycznym w Gliwicach, Sheila Bryant w „A Chorus Line” w Teatrze Capitol we Wrocławiu czy Christine Daae w „The Phantom Of The Opera” w Teatrze Palladium Stage w Warszawie, śpiewała także w spektaklu muzyczno-tanecznym „Lady Fosse” w Teatrze Capitol w Warszawie.

Współpracowała m.in. z Marcinem Dańcem, Opole Gospel Choir (Nagroda Dziennikarzy na KFPP w Opolu 2006’), duetem Antique, Ireną Jarocką, zespołem Bracia czy z Jackiem MEZO Mejerem, z którym nagrała trzy piosenki „ODDYCHAM TOBĄ”, „INSPIRACJĘ” i „SYRENI ŚPIEW”. Utwory te znalazły się na albumie MEZO ‚Mezoteryka’.

Sabina wystąpiła m.in. na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (TVP1) z zespołem Bracia w utworze „NAD PRZEPAŚCIĄ„, Karuzeli Cooltury w Świnoujściu, Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Greckiej, a także w „TAŃCU Z GWIAZDAMI” (TVN) i na wielu innych festiwalach i galach.
Ze swoim pierwszym zespołem SaVine pojawiła się w programie ‘BAR’ (POLSAT), z którym w 2003′ zajęła III miejsce w Konkursie ‘Debiutów’ na Festiwalu w Opolu.

Sabina jest również pomysłodawczynią i autorką projektu AFRICA SONG Polskiej Akcji Humanitarnej i Festiwalu Piękna. Wokalistka często bierze udział w projektach społecznych i charytatywnych. Dwukrotnie uczestniczyła w organizowanym przez Przemka Saletę „Snow sport show – BIEGU PO NOWE ŻYCIE” na rzecz wsparcia rozwoju transplantacji narządów.

Obecnie Sabina SAGO jest w trakcie pracy nad debiutanckim solowym albumem, którego nagrania rozpoczęły się w Londynie pod okiem producenta Toma Nicholsa (współpracującego m.in. z Kylie Minoque, Sugababes, Jessicą Simpson czy Celine Dion). Utwory napisał szwedzki kompozytor Mathias Wollo (tworzący również dla Cheryl Cole i Lemara).

Piosenka „WHERE THERE’S SMOKE” (polski tytuł „W SYPIALNI”), do której w zeszłym roku nagrany został teledysk, zapowiada pierwszy album Wokalistki. W klipie wykorzystano fragmenty filmu „W SYPIALNI” w reżyserii Tomasza Wasilewskiego, w którym główne role zagrali Katarzyna Herman i Tomek Tyndyk.

Chcesz zorganizować koncert Sabiny Sago? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com