POLECAMY

Zespół Rotten Bark powstał w grudniu roku 2005, kiedy Adrian „Adi” Owsianik oraz Piotrek Kowalik, grający w różnych zespołach, zdecydowali się założyć wspólny side-project. Dopiero latem 2006 roku uformował się cały skład zespołu. Wtedy to do RB dołączyli Paweł Nazaruk, Mateusz Struzik oraz Kuba Sobiecki (Mateusz i Kuba byli wówczas członkami Critical Mass – metalowego zespołu, którego wokalistą był Adrian). W lipcu 2006 zespół zagrał pierwszy koncert, jednak do końca roku 2006 zespół nie kontynuował działalności.

Kilka miesięcy później, w lutym 2007 zespół zmienił skład. Nowym bębniarzem został Irek Orzeł, a gitarzystą Tomek Antoniuk. Wiosną tego samego roku ukazało się pierwsze demo zespołu. Znajdował się na nim m.in. utwór „Don’t Give Up”, w którym gościnnie zaśpiewała przyjaciółka zespołu – Natalia „Zagi” Wójcik. Rotten Bark koncertowało, promując demo do końca 2007 roku.

Rok 2008 to okres kolejnych zmian w składzie oraz pracy nad pierwszą płytą. W maju pojawił się nowy wokalista – Marcin „Procent” Jawicz, jednak po 2 miesiącach nastąpiła kolejna zmiana i kolejnym wokalistą Rotten Bark został Kamil „Drops” Malczyk – były lider grupy Better Than Nothing. Sierpień 2008 upłynął na nagrywaniu wokali do debiutanckiego albumu.

Z powodu nieprzewidzianej awarii sprzętu, cały materiał na płytę przepadł, a zespół zdecydował, że chce stworzyć coś zupełnie nowego. Kolejne miesiące to okres metamorfozy – wtedy ukształtował się dotychczasowy styl zespołu. Rotten Bark zaczęło więcej koncertować i tworzyć nowe utwory.

Od czerwca 2009 zespół współpracował z menadżerem, a efektem tej współpracy były częste koncerty w różnych miejscach w Polsce. Wakacje obfitowały w koncerty, kręcony był również pierwszy wideoklip pt. „You”, jednak kolejny raz pech nie opuszczał zespołu i materiał zaginął.

Pod koniec wakacji zespół zamknął się w studio Mietka Jureckiego w Lublinie, by nagrać pierwszy singiel zatytułowany „Chillin’ Out”. Na płycie ukazał się również nagrany ponownie „Don’t Give Up” z gościnnym udziałem Natalii. Miksem singla ostatecznie zajął się lider zespołu – Adi.

W maju 2010 zespół postanowił pracować na własną rękę, od tego momentu Adrian pełni funkcje menadżera zespołu. Około 7 lipca Rotten Bark rozpoczęło nagrywanie pierwszego, debiutanckiego albumu w State Of Sound Studio (studio gitarzystów zespołu Rotten Bark). Kilka tygodni po sierpniowym koncercie na Coke Live Festiwal 2010 (jednocześnie po ukończeniu nagrań bębnów w studio) Irek odszedł z zespołu, a jego miejsce zajął Przemek „Dojcz” Niemiec.

Rok 2011 to czas sporego przełomu dla Rotten Bark. Zespół został finalistą jednego z największych polskich TV Show – Mu Be The Music / Tylko Muzyka. Zaledwie kilka tygodni później grupa występuje jako finalista koncertu Top Trendy 2011 w Sopocie.

W lipcu 2011 zespół opuszcza Przemek Niemiec, a nowym perkusistą zostaje Łukasz „Bolo” Tomczak. Już w 2 dni po przyjęciu go do składu, Rotten Bark gra duży koncert supportując Paramore podczas Rock In Summer Festiwal 2011 w Warszawie. W międzyczasie Rotten Bark podpisuje kontrakt z wytwórnią My Music.

Oficjalna premiera debiutanckiego albumu „Stuck In Here” miała miejsce 18 października 2011. Rotten Bark pojawiło się gościnnie w jednym z odcinków półfinałowych drugiej edycji Must Be The Music.

W maju 2012 swoją premierę ma nowy singiel zespołu zatytułowany „Womanman”. Premiera połączona była z występem grupy w programie „Się Kręci Na Żywo”, gdzie można było usłyszeć nowego singla po raz pierwszy, jeszcze przed pojawieniem się go na YouTube.

Późniejszy czas przyniósł zmiany w stylistyce grupy, a dokładnie pierwszy utwór w języku polskim pt. „Nie Mów Nic”. Lekki i melancholijny, zapowiada pracę nad nową płytą, jednak Adi i Drops zapewniają, że to będzie jedyny tak wolny i delikatny kawałek na płycie.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Rotten Bark?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com