POLECAMY

Zespół Romantic Fellas powstał w 2015 roku z inicjatywy Ignacego Matuszewskiego, krakowskiego producenta, pianisty i kompozytora. Jego pasja do analogowych syntezatorów i notoryczne zbieractwo sprzętów zdefiniowało brzmienie Romantic Fellas, nadając kompozycjom niepowtarzalny, lekko sarkastyczny charakter. Głosem zespołu został Kuba Bugała, krakowski wokalista, songwriter, który pokazał się fanom – przyzwyczajonym do jego autorskiego Further Away – z kompletnie innej strony. Do Kuby i Ignacego dołączyli: Jacek Długosz – gitarzysta, znany ze współpracy z Adrianem Utley’em, Beatą Banasik czy Agathą, Justyn Małodobry – basista, producent, założyciel Lennox Row, członek Stanisław Słowiński Quartet, Gadabit oraz Michał Pamuła – perkusista, członek Balkanscream, TAU czy Soflow.

Profesjonalne wykształcenie oraz wieloletnia przyjaźń pozwoliły ukończyć debiutancką płytę w zaledwie 4 miesiące od założenia zespołu. Album „How To Be Romantic” powstał w domowym studio Ignacego Matuszewskiego, który był odpowiedzialny za produkcję i miks wszystkich utworów.

Romantic Fellas to laureat Festiwalu Młodych Talentów 2016, w którym główną nagrodą było wydanie singla w Kayax.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Romantic Fellas?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com