POLECAMY

Mniej więcej w wieku 11 lat zauważył u siebie nieprzepartą chęć “wygrywania”, najchętniej na szkolnym pianinie, wszystkich melodii, które usłyszał, a które wpadły mu w ucho. Z uporem maniaka zakradał się do pianina, kiedy tylko było to możliwe. Oczywiście oceny w szkole lekko się obniżyły (zwłaszcza z zachowania), lecz pozostał nieugięty i twardo robił swoje. Kiedy zauważyli to rodzice, kupili mu gitarę akustyczną – była to jedyna możliwość, aby odciągnąć go od szkolnego pianina, przy którym siedział, zamiast chodzić na lekcje.
Ojciec nauczył go kilku akordów i paru piosenek Beatlesów. Zaczął też chodzić na lekcje gitary klasycznej. Były to lata osiemdziesiąte. Jego nauczyciel przez długi czas przygotowywał się do wyjazdu na tournee po Stanach Zjednoczonych. Ćwiczył wiele godzin dziennie, była to katorżnicza praca. Wszystko było już przygotowane do wyjazdu – i nagle plany wzięły w łeb. Wprowadzono stan wojenny i wyjazd był niemożliwy.
Robert nauczył się od niego podstaw harmonii i kompozycji.
W wieku 14 lat usłyszał pierwszą płytę zespołu Van Halen i od razu zwariował na punkcie tej muzyki; szczególnie zafascynowała go gra na gitarze w wykonaniu Edwarda Van Halena.
Pierwszą gitarę z prawdziwego zdarzenia zrobił dla niego lutnik, który jest jego przyjacielem – do dzisiaj jest to jedna z jego ulubionych gitar. Włoży serce i najlepsze materiały w wykonanie tego instrumentu. Jej charakterystyczny biały korpus z czarnym pasem widnieje na większości okładek płyt Roberta.
Na tej gitarze grał przez kilka lat z zespołem “Vendetta”. To był naprawdę dobry zespół, do którego przyjęli go doświadczeni muzycy.
Po kilku latach zespół się rozpadł, a Robert zaczął sam grać muzykę instrumentalną (pod koniec lat osiemdziesiątych). Od tego czasu nagrał 6 albumów autorskich. Jego muzyka została wyróżniona na ogólnoeuropejskim konkursie gitarzystów w listopadzie 2000 roku w Lozannie i otrzymała wiele pozytywnych recenzji.
Na wiosnę 2001 roku Robert zaczął grać w zespole “Revolucja” Jacka Dewódzkiego (eks-wokalisty zespołu Dżem). Koncertował i nagrywał płyty z tym zespołem do 2004 roku. Obecnie Robert gra w zespołach “Wspólnicy Czasu” i “Las Vegas Parano”. Od 2003 roku jest zaangażowany w projekt “Nie trać wolności”. Udzielając się w tym projekcie, dał setki koncertów w całej Polsce. W 2006 roku podpisał kontrakt płytowy z francuską firmą fonograficzną Crystal Planet, która wydała jego album “Blue Metal” pod pseudonimem artystycznym Steve Allen. Płyta jest obecnie promowana we Francji. Oprócz tego Robert udziela się w różnych projektach, do których linki można znaleźć na tej stronie. Często też gra na krakowskim Rynku, ponieważ – jak mówi – jest to miejsce magiczne – o niepowtarzalnym klimacie.

Chcesz zorganizować koncert Roberta Pieculewicza?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com