POLECAMY

Liderem zespołu jest Rico Sanchez, muzyk pochodzący z Macedonii. Już w 14. roku życia stał się członkiem profesjonalnej grupy muzycznej, grającej ludową macedońską muzykę, której nurt przejawia się w twórczości najpopularniejszej Cyganki świata, Królowej Cyganów Esmy Redzepovey. Jego zespół grał głównie muzykę macedońskich Cyganów, ale usłyszeć w ich graniu można było nuty z całych Bałkanów, a także pobrzmiewające odległym echem dźwięki z Indii, Hiszpanii.
Przez lata Rico Sanchez odwiedził wiele krajów, był m.in. w Australii, Francji, Hiszpanii, gdzie grał w międzynarodowych zespołach cygańskich. W jego artystycznej twórczości miała również miejsce współpraca z Gipsy Kings, biorąc udział w tzw. Gipsy session.
Kiedy ponad 15 lat temu Rico Sanchez zakładał zespół (w obecnym wydaniu Rico Sanchez & the Gipsies) wiedział, jaką muzykę chce grać. W tym składzie znaleźli miejsce muzycy z różnych krajów, tj. z Brazylii, Hiszpanii, Bułgarii, a także w ostatnim czasie z Austrii.
Skład zespołu to, oprócz Rico Sancheza, m.in. Jose Asensio – gitara rytmiczna, Louis Diciano na zmianę z Jose Reyes – gitara solowa oraz Francisco Salazar – perkusja, muzycy, w których dorobku znajduje się współpraca m.in. z Paco Aguilera, Carlos Benavent (BASSPLAYER OF PACO DE LUCIA), CAMARON DE LA ISLA, TOMATITO, Paco Ortega, David Broza etc.
Uprawiana przez zespół gorąca muzyka latynoska, rumba – flamenca, jest zawsze doskonałą propozycją do zabawy na różnego rodzaju koncertach i eventach.
Ich wspaniały show to doskonała kompilacja znanych przebojów Gipsy Kings takich jak „Volare”, „Bamboleo” czy „Soy” z własną twórczością Rico. Swoją żywiołowością są w stanie porwać każdego do zabawy!

Chcesz zorganizować koncert Rico Sancheza?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com