POLECAMY

Renata Przemyk – polska piosenkarka, kompozytorka. Sprzedała ponad 500 tys. egzemplarzy wszystkich płyt. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1989 na XXV Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobyła Grand Prix i nagrodę dziennikarzy. Przez rok śpiewała w zespole Ya Hozna. Po rozstaniu z zespołem w listopadzie 1990 r., rozpoczęła karierę solową. Zapraszana była na wiele ważnych festiwali piosenki, m.in. do Opola, Jarocina, Wrocławia i Sopotu.
Nagrała wiele płyt, w tym jedną z muzyką do spektaklu teatralnego Balladyna w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Większość z jej płyt zdobyła tytuł Złotej. W 2003 wydała album z największymi przebojami (m.in. “Babę zesłał Bóg”, “Protest Dance”, “Ostatni z zielonych”, “Zero”, “Bo jeśli tak ma być”), podsumowujący jej dotychczasową karierę. Na tym krążku utwór “Kochana” wykonała w duecie z Kasią Nosowską.
Artystka wielokrotnie koncertowała w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, USA). Od niemal 20 lat współpracuje z Anną Saraniecką, która jest autorką tekstów jej piosenek oraz menedżerem.
W 2008 zadebiutowała jako aktorka teatralna rolą Hortensji w spektaklu “Terapia Jonasza” w chorzowskim Teatrze Rozrywki (reż. Jacek Bończyk), w 2009 można było oglądać ją w roli Meksykanki w przedstawieniu “Tramwaj zwany pożądaniem” (reż. Dariusz Starczewski). Skomponowała również muzykę do songów w spektaklu Freda Apke – “Odjazd”.
W 2009 roku Renata Przemyk założyła akustyczne trio o nazwie Acoustic Trio. Nowy projekt zakłada więcej improwizacji podczas koncertów. W repertuarze Acoustic Trio znajdują się kameralne, wyciszone, melancholijne utwory artystki.

Chcesz zorganizować koncert Renaty Przemyk?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com