POLECAMY

Radosław Brzózka – polski dziennikarz telewizyjny, reporter, prezenter TVP 1, związany także z TV Polonia, były dziennikarz Radia Bis (obecnie Polskie Radio Program IV). Marszałek V sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku. Z pracą w mediach zetknął się jako uczeń liceum, prowadząc cotygodniową audycję w lokalnej rozgłośni radiowej Radio Plus Płock w latach 1997–1999. Następnie rozpoczął studia na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i w 2000 roku podjął pracę w Radiu Bis. Najpierw był reporterem, następnie prowadził audycje dla dzieci i młodzieży. Kiedy Radio BIS zmieniło swój profil z edukacyjnego na radio młodzieżowe, został prowadzącym poranne pasmo Wszystko gra a później BIS ranek. Z Polskim Radiem był związany do września 2007 roku jako prowadzący i wydawca audycji.

Pracę w radiu łączył z pracą w firmie informatycznej jako programista-konsultant (2002–2004). Do jego zadań należało tworzenie aplikacji komputerowych, oraz wdrażanie systemów kontroli pracy konsultantów call center.

We wrześniu 2002 roku przyjął propozycję współpracy z TV Polonia, w której uruchamiano nowy program Śniadanie na podwieczorek, w którym został jednym z prowadzących. Od tego momentu skupił się na pracy w mediach. Współpraca z TV Polonia trwała 5 lat. W tym czasie współprowadził Śniadanie na podwieczorek z Anną Karną, był reporterem oraz prezenterem oprawy.

W 2005 otrzymał ofertę pracy w porannym programie TVP1 Kawa czy herbata?. Początkowo Radosław Brzózka przygotowywał przeglądy prasy, a następnie tworzył w kolejnych latach główną parę prowadzących z Małgorzatą Wyszyńską, Renatą Lisowską, Agnieszką Szulim, Pauliną Chylewską, Lidią Piechotą, Beatą Chmielowską-Olech, a od września 2011 w weekendy z Iwoną Radziszewską. Współpracę z Kawą czy Herbatą zakończył w listopadzie 2011.

Od lipca do września 2007 był prowadzącym program Teleexpress nocą, a następnie z Januszem Józefowiczem program Przebojowa noc. Krótko po otrzymaniu tej propozycji, dołączył do redakcji oprawy TVP1. Po zakończeniu emisji Przebojowej nocy został prowadzącym program muzyczny Złota sobota.

W lutym 2008 poprowadził wspólnie z Katarzyną Sowińską finał polskich eliminacji do 53. Konkursu Piosenki Eurowizji – Piosenka dla Europy 2008. 14 lutego 2009 poprowadził krajowe eliminacje do 54. konkursu, tym razem z Pauliną Chylewską.

Pełnił funkcję rzecznika prasowego 45. i 46. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Można go było także zobaczyć w studiu festiwalowym jako prowadzącego wywiady z gwiazdami i w relacjach zza kulis. 13 czerwca 2009 prowadził koncert SuperJedynek podczas KFPP w Opolu.

Od 13 marca 2010 brał udział w programie muzycznym Tylko nas dwoje. Just The Two Of Us z partnerką i nauczycielką wokalną, Kasią Cerekwicką. Jako pierwszy w historii programu uzyskał najwyższą liczbę punktów od jury w 4. odcinku. W kolejnych odcinkach wielokrotnie w duecie z Kasią Cerekwicką zdobywali maksymalne noty, będąc najlepiej punktowaną przez jury parą. Decyzją widzów odpadli z programu w przedostatnim odcinku, zajmując czwarte miejsce.

Jest prowadzącym autorski program popularnonaukowy Jak to działa? w TVP1. Od 2007 do końca 2012 roku współpracował z redakcją oprawy TVP1. Należał do grupy ostatnich prezenterów oprawy „Jedynki” wraz z Pauliną Chylewską, Agatą Konarską, Grzegorzem Miśtalem i Klaudią Carlos.

W soboty prowadzi program Kulturalni.PL z Anną Karną. Od lutego 2015 prowadzi program dla TVP Bydgoszcz pod nazwą Bydgoszcz Eko News. W październiku 2016 roku poprowadzi finał krajowych eliminacji do 14. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Chcesz zaangażować Radosława Brzózkę?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com