POLECAMY

Zespół istnieje od 2002 r. W skład wchodzą: Piotr Łukaszewski (Gdańsk), Daniel Werner (Gdynia), Sebastian Makowski (Bydgoszcz), Krzysztof Dobiszewski (Gdańsk), Marcin Kłosowski (Elbląg). Na czele formacji stoi – znany ze Skawakera, IRY, TSA Evolution czy KarmaComy – gitarzysta Piotr Łukaszewski.

W sierpniu 2004 r. na ekranach kin zagościł kolejny film o przygodach dzielnego człowieka-pająka, zatytułowany „Spider-Man 2”. Na jego polskiej ścieżce dźwiękowej znalazł się utwór “Chroń to, co masz”, który pomimo, iż nie był napisany na potrzeby reklamy filmu, został przez producentów filmu z Hollywood właśnie w tym celu wykorzystany. I to jak! Zauważono zespół w kraju i za granicą. Teledysk spotkał się z bardzo pochlebnymi recenzjami oraz absolutną akceptacją reżysera filmu – Sama Raimi („Martwe Zło”, „Szybcy i martwi”, „Spider-Man 1-3”). „Chroń, to co masz” to jednocześnie pierwszy singiel promujący debiutancki album PtakY.
Premiera płyty „PTAKY” miała miejsce 10.09.2004 r.
W listopadzie 2004 roku ukończony został materiał filmowy do teledysku utworu „Rzeka”. To właśnie ten utwór przyniósł zespołowi nominacje do Fryderyka w kategoriach „Nowa twarz fonografii” oraz „Album Roku (Rock)”.
13 lutego 2005 zespół PtakY zagrał na żywo koncert w radiowej Trójce. Studio im. Agnieszki Osieckiej po brzegi wypełniło się słuchaczami. Dzięki transmisji poprzez łącza radiowe, PtakY można było usłyszeć w całej Polsce.
W maju 2005 r. zespół PtakY wziął udział w koncercie 80-lecia Polskiego Radia podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wykonali utwór „Nie zadzieraj nosa” (Czerwone Gitary) w specjalnie przygotowanej aranżacji Piotra Łukaszewskiego. Występ zespołu wzbudził aplauz oraz bardzo pozytywne opinie i odzewy środowiska muzycznego.
Natomiast w czerwcu, jako jedyny przedstawiciel polskiej muzyki rockowej, zespół PtakY zakwalifikował się do dwunastki najlepszych wykonawców konkursu Festiwalu TOP TRENDY, co pozwoliło mu wziąć udział w konkursie SMS-owym. W rezultacie głosowania, kapela zajęła trzecie miejsce i tym samym mogła uczestniczyć w telewizyjnym koncercie TRENDY na żywo w Polsacie.
PtakY brawurowo wykonały swój nowy utwór pt. „Pielgrzym”. Po raz kolejny koncert zespołu został entuzjastycznie odebrany zarówno przez widownię zgromadzoną w Operze Leśnej, jak i tę przed telewizorami.
9 lipca 2005 r. zespół wziął udział w koncercie gwiazd podczas Festiwalu Rockowego „Union of Rock” w Węgorzewie.
19 sierpnia 2005 r. publiczność zgromadzona przed telewizorami oraz w sopockiej Operze Leśnej mogła usłyszeć i zobaczyć na żywo kolejny zaskakujący występ kapeli. Tym razem, specjalnie na Festiwal Jedynki w Sopocie, zespół przygotował w nowej, współczesnej aranżacji Piotra Łukaszewskiego utwór „Skóra” (AYA RL).
1 października 2005 r. zespół PtakY wystąpił w Warszawie podczas koncertu charytatywnego na rzecz ludzi starszych zorganizowanego z okazji Dnia Kotana.
W styczniu 2006 r. zespół wziął udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, grając akustyczne wersje utworów w studio TVP 3 Gdańsk.
Wiosną zespół wyruszył w trasę koncertową trwającą do początku lipca. Oprócz lokalnych imprez w wielu polskich miastach, zespół zapraszany jest na koncerty telewizyjne.
1.10.2006. zespół PtakY kolejny raz wziął udział w wielkiej akcji z okazji Dnia Kotana, występując wraz z innymi artystami na Placu Defilad w Warszawie.
Kalendarz w 2007 roku wypełniony jest koncertami na terenie kraju, gdzie zespół zawsze odbierany jest żywiołowo i entuzjastycznie.
Niejako w tradycji zespołu jest wspieranie koncertów charytatywnych, więc ponownie 15.09.2007 r. PtakY występują na koncercie „Dzień Kotana” w Warszawie. Zespół zagrał premierową piosenkę pt. „Boją się ludzie”, która natychmiast przypadła do gustu publiczności zgromadzonej na Placu Defilad, jak i przed telewizorami w całej Polsce. Tak jak w latach ubiegłych, tak i w roku 2008 zespół wziął udział w „Dniu Kotana” w Warszawie na Placu Defilad, gdzie wykonuje dwa utwory z nowego Albumu pt. Szkoła Latania – AnA oraz Taniec z Manekinem.
11 września 2008 roku zespół wydaje nową płytę pt. Szkoła Latania. Album „wypuszcza” w bardzo precedensowy sposób, udostępniając cały materiał za darmo w internecie.

Chcesz zorganizować koncert zespołu PtakY?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com