POLECAMY

Jola Wolters – od 20 lat mieszka w Niemczech, gdzie koncertuje i zbiera znakomite recenzje. Wszechstronna, dobrze czuje się zarówno w piosence lirycznej, w melorecytacjach, jak i w ostrym rocku. Serca polskiej i niemieckiej publiczności podbija również brawurowo wykonując piosenki Marleny Dietrich. Projekt z muzyką Maanamu powstał z najszczerszej fascynacji, z szacunku i wdzięczności, jest ukłonem złożonym Korze i Markowi Jackowskiemu za ich wspaniałą twórczość. Dla Joli Wolters teksty w piosenkach są bardzo ważne. Dlatego podziwia mądrość i artystyczną wrażliwość Olgi Jackowskiej, a sam projekt uważa za spełnienie marzeń. 

Premiera, przy wypełnionej po brzegi widowni, odbyła się w styczniu 2019 r. w Bochum, a publiczność przyjęła występ entuzjastycznie. Nagrodziła twórców i wykonawców projektu owacjami na stojąco. 

O projekcie można śmiało powiedzieć, że jest koncertową ofertą na najwyższym poziomie artystycznym i wykonawczym tak wokalnie, jak i w warstwie oryginalnie „stopionego” z solistką gitarowego duo. Urzeka niepospolitym klimatem klasycznego rocka, podanego łagodnie, ale i z „pazurem” godnym najwyższego uznania. Mocny, pełen naturalnego ciepła głos oraz różnorodny emocjonalnie śpiew Joli Wolters, wraz z jej wyrazistymi interpretacjami, pozwala delektować się subtelnym kunsztem muzycznym w wybitnych kompozycjach Marka Jackowskiego, a także na nowo odkrywać i celebrować urok i głębię ponadczasowych tekstów niezapomnianej KORY. 

W Projekcie Maanam biorą udział trzy mocne osobowości:

– Jola Wolters – wokal,

– Zibby Krebs – znany gitarzysta rockowy, kompozytor i aranżer; współpracował z takimi gwiazdami, jak Maryla Rodowicz, Wanda i Banda, Czesław Niemen. Współkomponował z Januszem Stokłosą muzykę do Musicalu „Metro”, jak i komponował muzykę do filmów, musicali i programów telewizyjnych,

– Arkadiusz Błeszyński – gitarzysta bluesowy, kompozytor, autor tekstów i aranżer, współzałożyciel wielu formacji muzycznych, między innymi „Casus reggae”, „Schau-Pau Acoustic Blues” czy „The Blair Witch Project & Jan Błędowski”. Napisał muzykę do wielu spektakli teatralnych, np. „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jerzego Stuhra i Michała Noconia.

Chcesz zorganizować koncert Projekt Maanam ?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com