POLECAMY

Polska Opera Kameralna została stworzona przez Kazimierza Kowalskiego w 1997 roku, a celem tej jedynej sceny operowej w Polsce jest prezentacja spektakli operowych w miastach, w których nie ma stałych teatrów muzycznych. W tej objazdowej działalności firmowanego przez Kazimierza Kowalskiego teatru operowego udział biorą wybitni polscy soliści, jak Teresa May-Czyżowska, Wanda Polańska, Sylwia Maszewska, Małgorzata Kulińska, Dorota Wójcik, Agnieszka Makówka, Andrzej Niemierowicz, Andrzej Jurkiewicz, Krzysztof Marciniak, Wiesław Bednarek.

Dyrektorem muzycznym Polskiej Opery Kameralnej jest Kazimierz Wiencek, dyrygent Teatru Wielkiego w Łodzi, który od początku powstania tej sceny zrealizował pod swoim kierownictwem muzycznym wszystkie premierowe spektakle: „Straszny Dwór”, „Halka”, „Hrabina”, „Flis”, „Krakowiacy i Górale”, „Traviata”, „Don Juan”, „Wesele Figara”, „Cossi fan Tutte”, „Cyrulik Sewilski”, „Don Pasquale”, „Baron Cygański”.

Soliści, chór, balet i orkiestra Polskiej Opery Kameralnej również towarzyszą przy realizacji popularnego Festiwalu Operowo-Operowego w Ciechocinku, którego twórcą i dyrektorem artystycznym jest znany śpiewak Kazimierz Kowalski, pełniący w latach 1994-1998 funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Wielkiego w Łodzi, artysta od 1997 prezentujący w swoich telewizyjnych autorskich programach wybitnych polskich artystów, a od 2000 roku w pierwszym programie Polskiego Radia propagujący muzykę operową i operetkową.

Ewenementem w polskim pejzażu festiwali muzycznych był V Festiwal Operowo-Operowego w Ciechocinku, który, jako jedyny w kraju, tak imponująco uczcił przypadającą w 2002 roku 130. rocznicę śmierci Stanisława Moniuszki, oferując przez Polską Operę Kameralną trzy najcenniejsze dzieła – „Straszny Dwór”, „Halkę” i „Hrabinę”.

Polska Opera Kameralna mająca w swoim repertuarze popularne i lubiane dzieła operowe, jest entuzjastycznie przyjmowana przez publiczność w miastach bez stałej sceny operowej.

Proponujemy program Polskiej Opery Kameralnej pt. „W krainie uśmiechu”. W programie: przeboje operowe, operetkowe i musicalowe, Straszny Dwór, Cyrulik Sewilski, Carmen, Baron Cygański, Księżniczka Czardasza, Jan Strauss.

KAZIMIERZ KOWALSKI – bas, niezwykle popularny od lat 70. śpiewak operowy i piosenkarz, mający do dziś rzesze wiernych fanów, zaprasza wraz ze znakomitymi artystami do barwnego świata najpopularniejszych i najpiękniejszych przebojów operowo-operetkowych. W repertuarze sezonowo także kolędy i pieśni patriotyczne. Od ponad dwudziestu lat z tysiącami widzów w całej Polsce, Europie i USA. Każdorazowo pełne sale, entuzjastyczne przyjęcie i wokalne współuczestnictwo słuchaczy.
 
Koncerty:
– z pełną orkiestrą,
– przy akompaniamencie fortepianu.

Chcesz zorganizować koncert Polskiej Opery Kameralnej? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com