POLECAMY

Zespół PLATEAU ma na koncie ponad 400 koncertów (m.in. wspólną trasę z zespołem Hey), są finalistami Festiwalu Top Trendy 2008 w Sopocie. Znani z przebojów „Nic nie pachnie jak Ty” (duet z Renatą Przemyk, który dotarł do pierwszego miejsca Listy Przebojów Trójki), „Igorek” czy „Najbardziej”. Muzycznie eklektyczni i trudni do zaszufladkowania, na scenie pomysłowo bawią się konwencją, sprawnie żonglują poezją, ironią, a jednocześnie są pełni dystansu do świata i godnej pozazdroszczenia scenicznej energii.

„Projekt Grechuta” to czwarta płyta zespołu PLATEAU, na której znalazło się 10 utworów niezapomnianego Marka Grechuty, wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego i przedstawionych w nowych, bardzo odważnych aranżacjach. Gościnnie na płycie, oprócz Wojciecha Waglewskiego, pojawili się tak znakomici goście, jak: Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Jacek „Budyń” Szymkiewicz z zespołu Pogodno, a także jeden z muzyków kultowego zespołu Anawa, Jacek Ostaszewski. Patronat honorowy na projektem objęła wdowa po Marku Grechucie, pani Danuta Grechuta.

Album „Projekt Grechuta” stanowi przekrój twórczości tego wielkiego Artysty. Nie zabrakło klasyków, takich jak „Dni, których nie znamy”, „Wiosna, ach to Ty”, „Korowód”, czy „Będziesz moją panią”. Wszystkie piosenki, choć nagrane w dość zaskakujących wersjach, nie zostały pozbawione uroku i magii nadanych im przez mistrza Marka Grechutę. Album ukazał się w marcu 2011 roku zbierając bardzo dobre recenzje (m.in. Newsweek i Gazeta Wyborcza). Zaowocował również zaproszeniem przez Jerzego Owsiaka na XVII Przystanek Woodstock (koncert na otwarcie Przystanku połączony z rejestracją i wydaniem dvd) oraz przez panią Danutę Grechutę na Grechuta Festival 2011.

4 września 2012 r. Projekt Grechuta uroczyście otworzył jesienną ramówkę TVP 2, na żywo z warszawskiej Fabryki Trzciny.

W grudniu ubiegłego roku zespół odbył też bardzo udaną trasę koncertową w Kanadzie i USA. Zagraliśmy w Toronto, Chicago, Nowym Jorku (na Manhattanie) i dwa koncerty na Florydzie.

W koncertowej odsłonie Projektu Grechuta bierze udział grono wyjątkowych artystów: Marek Jackowski (m.in. Maanam, Anawa), Adam Nowak (Raz Dwa Trzy), Wojciech Waglewski, Jacek Ostaszewski (Anawa, Osjan), Renata Przemyk, Martyna Jakubowicz, Anna Wyszkoni, Renata Przemyk, Sonia Bohosiewicz, Małgorzata Ostrowska (ex Lombard), Antonina Krzysztoń, Maciej Balcar (Dżem), Krzysztof Kiljański, Piotr Cugowski (Bracia), Budyń (Pogodno) czy wokalista Acid Drinkers, Titus.

Dzięki niebanalnemu potraktowaniu twórczości Marka Grechuty przez zespół PLATEAU oraz wsparciu znakomitych gości, PROJEKT GRECHUTA znalazł się w gronie najważniejszych wydarzeń muzycznych 2011 roku otrzymując nominację do prestiżowej nagrody „Róże Gali”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Plateau?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com