POLECAMY

Piotr Kuźniak – wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista. Członek i solista Poznańskich Słowików. W 1993 roku po reaktywacji Trubadurów zastąpił Krzysztofa Krawczyka. Sporą popularność przyniosły mu interpretacje piosenek Czesława Niemena. Od 2012 również członek zespołu „Poznakowski Band”.

W wieku 4 lat rozpoczął naukę gry na akordeonie. Jako kilkuletni chłopiec był już solistą orkiestry akordeonistów Woźniewicza, z którą nagrywał dla Programu II Polskiego Radia.W 1956 roku wziął udział w egzaminie do Poznańskich Słowików. Piotr Kuźniak zastąpił Wojtka Kędziorę, znanego później jako Wojciech Korda. Po pół roku został solistą. W chórze śpiewał do wiosny 1963 roku. Brał m.in. udział w nagraniu płyty „Poznańskie Słowiki Śpiewają”, z utworami Mozarta, Chopina i Paderewskiego. Z chórem koncertował m.in. w Bułgarii, Rumunii oraz we Francji.W szkole podstawowej założył duet ze swoją siostrą, grającą na marakasach. Za namową gitarzysty, Leszka Patalasa, utworzyli trio. W 1962 roku wystartowali w kategorii duetów i tercetów na Szczecińskim Festiwalu Młodych Talentów, w którym zajęli pierwsze miejsce przed duetem Klenczon- Wargin i duetem sióstr Teorlachidu-Teodozjadu. Tam też poznał Czesława Wydrzyckiego (Niemena), który startował w kategorii solistów i znalazł się w złotej dziesiątce. W duecie ze swoją siostrą występował w programach Telewizji Poznań. Można ich było zobaczyć i usłyszeć w programach „Klub Pijących Tran” i „Spotkania z Kajtusiem”, oraz na imprezach dziecięcych organizowanych przez Estradę Poznańską., W 1962 roku rozpoczął naukę w Technikum Łączności w Poznaniu. W tym samym roku założył zespół ” Szafiry”, do którego dwa lata później dołączyła Anna Szmetrling ( Jantar.). Później występował z zespołem „Bardowie”, oraz podczas Festiwalu Muzyki Nastolatków we Wrocławiu w 1967r. z wrocławskim zespołem „Nastolatki” (później „Homo Homini”), zajmując drugie miejsce po zespole „Skaldowie”. Po maturze w 1968r. rozpoczął naukę w Studium Nauczycielskim, wydział Wychowanie Muzyczne. W tym samym czasie założył zespół „Manufaktura czterech Dyrektorów” z którym zajął pierwsze miejsce na fFestiwalu Muzyki Underground. Za namową Anny Szmeterling (Jantar) przystąpił do zespołu „Waganci”, z którym nagrał jedyną płytę tego zespołu z przebojem „Co ja w tobie widziałam”. Po rozpadzie zespołu wyjechał na dwa lata do Finlandii. W 1974 roku, Aleksander Maliszewski zaangażował go do zespołu akompaniującego Urszuli Sipińskiej, w którym grał pół roku razem z Jackiem Nowakiem (dziś kontrabasistą orkiestry symfonicznej w Trondheim), Januszem Piątkowskim (pianista, kompozytor i właściciel studia), perkusistą Markiem Surdykiem, Aleksandrem Maliszewskim na puzonie oraz Adamem Bardabuszem na trąbce. Z Alibabkami oraz Tadeuszem Woźniakiem i Andrzejem Dąbrowskim odbyli trasę koncertową po ZSRR. Po trasie koncertowej utworzył z Andrzejem Dąbrowskim pierwszy męski duet w Polsce, nagrywając wiele piosenek dla polskiego radia. „A ty się bracie nie denerwuj”, to jedna z piosenek śpiewanych w duecie, która znalazła się na płycie „Polska Gola”.

W 1975r. wyjechał na kontrakt Agencji Artystycznej „Pagart” do Finlandii, gdzie grał do 1980r. Od 1980r. Grał w Norwegii z zespołem „Happy Band”, a później z różnymi zespołami polskimi jak i zagranicznymi (fińską piosenkarką Marion i włoskim piosenkarzem Robertino Roletti. W wolnych chwilach wracając do kraju współpracował, z Ryszardem Poznakowskim nagrywając piosenki. Z jedną z nich znalazł się na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, zdobywając trzecie miejsce („Słowa na wiatr” 1988r.) W 1992r. nagrywa piosenki na potrzeby Teatru Syrena do musicalu „Ostry Makijaż” Ryszarda Poznakowskiego. W tym samym roku nagrywa piosenki na płytę „Nie umiem zmieniać przyjaciół”, tego samego kompozytora. W 1993 roku został członkiem zespołu Trubadurzy, w którym zastąpił Krzysztofa Krawczyka. W 1986r. nagrywa solowa płytę „Słowik Poznański śpiewa Kolędy”. W 1997r. grając koncerty w Australii, na prośbę Polonii australijskiej nagrywa płytę „Piotr Kuźniak, One Man Orchestra śpiewa i gra polskie i zagraniczne przeboje we własnych aranżacjach”. W 1998 nagrał wraz z zespołem „Trubadurzy” płytę „Zagrajmy rock and rolla jeszcze raz”. Latem tego roku ukazała się jeszcze jedna płyta zespołu „Znamy się tylko z widzenia – Złote przeboje”, która zyskała status Złotej Płyty.

W 2005 roku odbył po Polsce trasę koncertową promującą płytę z nowymi interpretacjami piosenek swojego długoletniego znakomitego kolegi Czesława Niemena.

W 2010 wraz z zespołem wystąpił w teledysku „Bez Ciebie tak mi źle”.

Od 2012 występuje również w zespole Ryszarda Poznakowskiego „Poznakowski Band”.

Program Świąteczny.

Piotr Kuźniak oferuje występy świąteczne „Kolędo nasza leć”, podczas których można usłyszeć najpiękniejsze kolędy w jego własnych aranżacjach.

Chcesz zorganizować koncert Piotra Kuźniaka? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com