POLECAMY

PIN – zespół muzyczny z Chorzowa założony w 2003 roku przez wokalistę Andrzeja Lamperta (dwukrotnego laureata „Szansy na sukces”, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach), gitarzystę Sebastiana Kowola i klawiszowca, Aleksandra Woźniaka (kompozytora, producenta muzycznego, tekściarza). W zespole grają również basista Erwin Rudy, perkusista Wojtek Fedkowicz i Adam Jendrzyk. Muzycy określają swoją muzykę jako „soft rock”.
Swą działalność zespół PIN na dobre rozpoczął w roku 2005 od Mini Recitalu na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W czerwcu 2005 r. zespół wydał swój debiutancki singiel „Bo to, co dla mnie” – piosenkę, która stała się Przebojem Lata 2005, a która w następnym roku znalazła się na składance TOPtrendy 2006. 20 sierpnia 2005 roku ukazała się ich debiutancka płyta pt. „0001”. Poza wspomnianym singlem, na płycie znalazły się piosenki: „Odlot Aniołów” (drugi singiel), „2 kwietnia 2005” (utwór poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II), czy „Miłość tak piękna”.
Tego samego roku PIN rozpoczął działalność koncertową. Zagrał między innymi na Festiwalu Jedynki w Sopocie oraz na koncercie bożonarodzeniowym „Święta, święta”, gdzie wykonał pastorałkę „Święty czas”. W listopadzie 2005 r. Radio WAWA przyznało PIN-owi nominację do nagrody Złote Dzioby w kategorii Debiut roku.
W roku 2006 po raz kolejny PIN wystąpił na Festiwalu Jedynki w Sopocie. Tym razem piosenka „Wina mocny smak” znalazła się na IV miejscu. 28 października 2007 r. PIN zagrał koncert na Festiwalu Stróżów Poranka w Chorzowie, gdzie gościem specjalnym zespołu był śp. Mirosław Breguła z zespołu Universe – był to jego ostatni koncert przed śmiercią.

Lata 2006 i 2007 upłynęły zespołowi na pracy nad nową płytą, efektem czego był wydany 29 sierpnia 2008 r. album „Muzykoplastyka”. Znalazło się na nim 11 utworów oraz dwie dodatkowe piosenki – wśród nich singiel z 2006 roku „Wina mocny smak”. Pierwszym singlem promującym płytę była piosenka „Niekochanie”, która stała się jednym z hitów lata 2008 roku. Zajęła VII miejsce w plebiscycie na Przebój Lata 2008 RMF FM (III wśród polskich zespołów: po Formacji Nieżywych Schabuff i Kombii), znalazła się wśród jedenastu propozycji do Sopot Festival 2008. Stała się też utworem promującym film „Jak żyć?” (w reż. Szymona Jakubowskiego). Usłyszeć można ją było również w serialu „Barwy szczęścia” oraz wielu programach telewizyjnych, m.in. „Jaka to melodia?”. Znalazła się również na 16. miejscu w plebiscycie HIT ROKU 2008 RMF FM. Drugim singlem promującym płytę był „Pójdę pod wiatr, jak najdalej”. W styczniu 2009 roku do rozgłośni radiowych trafił trzeci singiel „Wino i śpiew”. Ostatnim albumem zespołu jest „Film o sobie” z 2011 r.

Chcesz zorganizować koncert zespołu PIN?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com