POLECAMY

Zespół powstał wiosną 2005 w Rzeszowie. Grupa tworzy wyłącznie własne kompozycje z gatunku szeroko rozumianego rocka. Pectus jest finalistą 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej „Debiuty” Opole 2007, zdobywcą Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” Rzeszów 2006. Kapela gościła w telewizyjnym programie rozrywkowym „Kuba Wojewódzki”. W styczniu 2007 r. Pectus wydał promocyjny minialbum, na którym znajduje się pięć autorskich utworów („Tańczę”, „Miłość to film”, „Spacer”, „Highway”, „Wcale nie musisz”). W nagraniu materiału pomagali Wojciech Horny (O.N.A., Chylińska) oraz Zbyszek Jakubek (Walk Away, R. Rynkowski). Piosenka „To, co chciałbym Ci dać” decyzją jury zakwalifikowała się do międzynarodowego finału zmagań o Bursztynowego Słowika Sopot Festival 2008. Dzięki głosom telewidzów zajęła pierwsze miejsce w konkursie o nagrodę Słowika Publiczności.

Zespół PEctus tworzą czterej bracia:

Mateusz Szczepanik – bas, śpiew,

Tomasz Szczepanik – śpiew, kompozycje,

Marek Szczepanik – perkusja, śpiew,

Maciej Szczepanik – gitara, śpiew.

Ich koncerty znane są z doskonałej produkcji z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych używanych na świecie. Superlekkie i nowoczesne diody o wysokiej rozdzielczości zamieniają koncert w niezwykłe widowisko multimedialne złożone z największych przebojów (m.in. „Barcelona”, „Jeden Moment”, „To, co chciałbym Ci dać”, „Szkoła Marzeń”), mocno rockowych brzmień, nastrojowej części akustycznej oraz utworów z płyty „Kobiety” (podczas koncertu dwóch „wirtualnych” gości w duetach: Kayah i Maryla Rodowicz).

Występy akustyczne to propozycja na eleganckie gale, imprezy firmowe oraz biletowane, w salach widowisko-teatralnych. Cechą tych koncertów jest bliski kontakt z publicznością, świetna zabawa, „przyjazny” rider techniczny i oczywiście same przeboje.

Koncerty kolędowe (zarówno w wersji elektrycznej, jak i akustycznej) w wykonaniu braci Szczepaników to magiczne przeżycie i wspomnienie najpiękniejszych chwil, z jakimi mogą kojarzyć się Święta. Program składa się z kolęd („Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Mizerna Cicha” itp.), pastorałek („Północ już była”, „Idziemy tu idziemy” itp.) i piosenek świątecznych („Kolęda dwóch serc”, „Jedna z pierwszych gwiazd” itp.).

Koncerty elektryczne / multimedialne to propozycja na imprezy plenerowe oraz występy w dużych obiektach. Wiele przebojów: „Barcelona”, „Jeden Moment”, „Oceany”, „To, co chciałbym Ci dać”, czy „Iluzja” z niezwykłą oprawą świetlno-multimedialną:

  • ekrany diodowe wysokiej rozdzielczości o łącznej powierzchni 30 m kw. wraz z realizacją na żywo,
  • wyjątkowy kontakt z publicznością,
  • kryształowe pianino,
  • możliwość gościa muzycznego na żywo: Kayah, Patrycja Markowska, Anna Wyszkoni, Urszula. Wersja z gościem często wybierana jest na event firmowy.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Pectus?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com