POLECAMY

Paulina Penc – wokalistka jazzowo-eksperymentalna oraz soulowo-funkowa. Wspaniale improwizuje wokale na żywo, wyczuwając intuicyjnie frazę, buduje rytmy niepoliczalne, tworząc melodyki i teksty na poczekaniu, a przy tym wszystkim olśniewa charyzmą, długimi nogami, tańcem i rozbrajającym uśmiechem. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie klubowe. Zadebiutowała w 2005 roku w Cinnamonie mieszczącym się w warszawskim budynku Metropolitan, koncertowała we wszystkich czołowych klubach stolicy, takich jak Confashion, Underground, Piekarnia. Następnie swoją energię skoncentrowała głównie na klubach jazzowych, takich jak Harenda, Mała Czarna, Hybrydy. Parokrotnie otwierała popularne poniedziałki jazzowo-funkowe w Harendzie jako gość specjalny.

Artystka coraz więcej czasu poświęca muzyce eksperymentalno-jazzowej i z nią związała się najmocniej. Łączy ze sobą wielość stylistyczną – ambient, groove, swing, ethno, wokal eksperymentalny, japońskie gagaku, beatbox, diddle, noise. Rozmywając granice pomiędzy technikami wokalnymi i odwołując się do własnej pamięci emocjonalnej, śpiewa swoim własnym stylem, którego stara się nie zamykać w ramach definicji. Podważa tradycyjnie pojmowane dzieło muzyczne z jego zamkniętą formą i określoną notacją. Współtworzy wraz z Krystianem Batyjewskim duet „Stardust and the water”. Jej silny i czysty głos porusza prawdziwie egzystencjalną nutę u słuchacza.

Występowała na wielu ważnych festiwalach, m.in. na Festiwalu Filmu Awangardowego Lava w Krakowie, tworzy instalacje dźwiękowe w galeriach, robi performance audiowizualne, współpracuje z wieloma osobowościami muzycznymi. Śpiewa altem oraz sopranem, posiada prawie czterooktawową rozpiętość głosu. Jest artystką niezwykle wszechstronną, nie pozwalającą zapomnieć o sobie ze względu na własny, indywidualny styl muzyczny i sposób bycia.

Chcesz zorganizować koncert Pauliny Penc ?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com