POLECAMY

Patrycja Kosiarkiewicz  – polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów piosenek. Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. W latach 1993-1995 była liderką O! La, La, zielonogórskiego zespołu z którym nagrała płytę Euforia. W 1997 Patrycja podpisała kontrakt z firmą PolyGram i wydała album Bajeczki (sprzedany w 35 tys. nakładzie), a następnie, na przełomie 1998-1999 Kim więc jestem. Producentem płyty był Wojciech Waglewski (Voo Voo), a w jednej z piosenek wystąpiła gościnnie Kasia Nosowska. W roku 1998 Kosiarkiewicz otrzymała nominację do Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki w kategorii “Fonograficzny debiut roku”. Otrzymała też statuetkę Indywidualność Roku i nagrodę stacji radiowych Playbox. Niedługo potem Patrycja przestała nagrywać i występować. W 2001 wyprodukowała płytę debiutującej polskiej wokalistki Jagody Pewność mam, była także autorką wszystkich tekstów zaśpiewanych na płycie przez Jagodę, jak i współkompozytorką melodii do utworów. W 2002 zajęła się warstwą tekstową na debiutanckiej płycie Alicji Janosz “Ala Janosz”, pierwszej laureatki telewizyjnego show Idol. Piosenki z jej tekstami “Zmień siebie” i “Zbudziłam się” promowały album.
Po blisko 7 latach przerwy nagrała płytę Rocznik ’72. Na płycie wystąpili tacy muzycy jak gitarzysta Marek Napiórkowski, perkusista Michał Dąbrówka, basista Piotr Żaczek, trębacz Robert Majewski i saksofonista Henryk Miśkiewicz. Muzycznie wykorzystane zostały brzmienia lat siedemdziesiątych, muzyki klubowej, etno, jak i wpływy rhythm & bluesa. Singlami promującymi płytę były “Za darmo nic” oraz utwór tytułowy “Rocznik ’72”.
Patrycja współpracowała z Iwoną Węgrowską przy jej pierwszej solowej płycie, która ukazała się 28 listopada 2008. Jest producentką płyty oraz autorką tekstu i muzyki do kilku piosenek, między innymi singla promującego album 4 lata.
Pod koniec listopada 2008 na antenie radia RMF FM pojawił się “Hymn Pocztówki do Świętego Mikołaja” autorstwa Patrycji, wykonywany przez nią samą wraz z zespołem Feel. Piosenka została również wydana na płycie Pocztówka do Świętego Mikołaja.
19 maja 2009 w programie Kuba Wojewódzki odbyła się premiera piosenki “Zdumiewające”.
11 Lutego 2011 w Radiu Wawa odbyła się premiera nowego singla “Czy komuś jeszcze wstyd”.

Chcesz zorganizować koncert Patrycji Kosiarkiewicz?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com