POLECAMY

Partita – grupa wokalna powołana do życia w 1966 przez Janusza Kępskiego, który do 1968 piastował funkcję kierownika muzycznego. Jego następcami byli Leszek Bogdanowicz (w latach 1969 – 71) oraz Antoni Kopff (w latach 1971 – 76). Grupa rozwiązała się w 1976, w kilka miesięcy po sopockim recitalu z okazji jubileuszu dziesięciolecia istnienia. Pierwotny skład Partity to Agata Dowhań, Jeanette Mandelman, Anna Motyka – córka Ministra Kultury i Sztuki Lucjana Motyki, Dorota Szafnicka i Hanna Szaniawska. W późniejszym okresie z grupą związali się m.in. Alicja Majewska, Ewa Sośnicka, Jolanta Marciniak, Wacław Masłyk, Marek Niedzielko.

Największe przeboje: Dziewczyny tańczą jedno lato, Kiedy wiosna buchnie majem, Dwa razy dwa, Podaj rękę w taki czas, Nie ciebie nie siebie mi żal, Pali się, Ze starej płyty, Wszystko za wszystko, Kochajcie starszych panów, Andrzejkowa wróżba, Co wy o nas wiecie chłopcy, Spotkamy się któregoś dnia, Moja miłość śpiewa forte.

Dziś grupę tworzą wokaliści o najdłuższym stażu: Anna Pietrzak, Ludmiła Zamojska, Andrzej Frajndt, Bronisław Kornaus.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Partita?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com