POLECAMY

GRUPA “ORFEUSZ” to największy i jedyny zawodowy zespół grecki działający w Polsce, grający koncert LIVE, czyli 100% na żywo. GRUPA ORFEUSZ powstała w 1982 roku po odejściu niemal wszystkich członków i rozpadzie zespołu PROMETEUSZ i ELENI oraz z muzyków nieistniejących już wówczas greckich zespołów występujących przez szereg lat na polskiej estradzie jak: HELLEN, KWIATY AKROPOLU. W swojej wieloletniej działalności ORFEUSZ dał setki koncertów na terenie Polski i za granicą. ORFEUSZ nie ma odpowiednika na polskim rynku muzycznym.

Liderem zespołu jest charyzmatyczny wokalista NIKOS RUSKETOS. Zespół Orfeusz w 2002 roku obchodził 20-lecie swojego powstania, a w 2007 roku przypadło 25 – lecie, za co otrzymał kolejną złotą płytę. Koncerty jubileuszowe odbyły się na największych scenach Polski, a gościem specjalnym był światowej sławy gwiazdor DEMIS ROUSSOS. Zespół Orfeusz współpracuje z tym artystą od 2000 roku, dając już wspólnie 11 koncertów na największych scenach w Polsce.

Zespół ORFEUSZ, przez cały okres swojej działalności, kilka razy zmienił niektórych muzyków, wokalistki i tancerki. Spowodowane to było wyjazdami na stałe członków zespołu do Grecji, jak również poszukiwał własny i jedyny dla siebie styl, który mógł ich wyróżnić na polskim rynku muzycznym.

Dziś ORFEUSZ to dziewięcioosobowy zespół – sześciu grających i śpiewających na żywo muzyków, znakomita wokalistka, pełne ekspresji śpiewające tancerki i gwiazda wśród piosenkarzy greckich NIKOS RUSKETOS. Członkowie zespołu to Grecy urodzeni w Polsce oraz polscy przyjaciele – muzycy, soliści , którzy występowali w Orfeuszu od początku jego powstania. Śmiało można więc zaryzykować i powiedzieć, że to grecko – polski zespół.

Program Świąteczny

Najpiękniejsze Polskie i Greckie Kolędy oraz Piosenki Świąteczne. Grudzień i styczeń jest już zawsze dodatkowym okresem spotkań z Państwem Nikosa Rusketosa i zespołu Orfeusz podczas koncertów na wieczorach świątecznych, opłatkowych, w kościołach, parafiach, z załogami wielu firm, samorządów, szkół i innych.

Koncert LIVE. Przy wspaniałych kolędach i pastorałkach, kameralny koncert poprowadzi i wprowadzi Państwa w świąteczny nastrój Dariusz Świątkowski. Koncert trwa do 85 minut.

 

Chcesz zorganizować koncert zespołu Orfeusz?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com