POLECAMY

Zespół został założony w 1965 roku przez znanego animatora kultury Jana Więzika. Grupa działa przy Miejskim Ośrodku Kultury Promocji i Informacji w Szczyrku. Kierownikiem zespołu jest Mateusz Kurowski. W swej bez mała czterdziestoletniej tradycji Ondraszek miał okazję wystąpić na wszystkich ważnych festiwalach związanych z polską kultura ludową, zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Jest również częstym gościem festiwali zagranicznych. Mapa tras koncertowych zespołu wiedzie przez niemal wszystkie kraje Europy.
Na swoim koncie zespół ma między innymi Grand Prix festiwalu we Francji. Ponadto Ondraszek otrzymał wiele wyróżnień, z tych ważniejszych: Honorowy Dyplom Ministra Kultury i Sztuki, Brązowe Serce na Festiwalu Górali Polskich w Żywcu, Wyróżnienie Festiwalu Nyjmegen w Holandii oraz w Suzie we Włoszech. Grupa nagrała wiele programów radiowych i telewizyjnych. Choreografem jest Adam Adamowski.

Chcesz zorganizować występ zespołu Ondraszek?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com