POLECAMY

Novika – polska piosenkarka, wokalistka zespołu Futro, DJ-ka muzyki klubowej. Stała się rozpoznawalna dzięki zespołowi Futro, a zadebiutowała na albumie Futro, który został wydany w 2001 roku. Pod koniec 1997 roku Katarzyna Nowicka spotkała się z duetem DJ-skim Boogie Mafia. Podczas próby Novika zaczęła dośpiewywać znane teksty. Razem założyli zespół składający się z “sound-systemu” z dwoma DJ-ami i improwizującą wokalistką. Zaczęli występować w warszawskich klubach.
Pierwszy koncert zagrała w 1998 roku w Łódzkim Forum Fabricum. Potem przychodziły kolejne koncerty, a Novika niekiedy była nie tylko wokalistką, ale także menadżerem tej grupy.
Debiut zespołu, który wtedy już nazywał się “Futro” ukazał się w marcu 2002 dzięki wytwórni Sissy Records, odłamie BMG.
Katarzyna Nowicka występowała także często na albumach innych, zaprzyjaźnionych artystów, m.in. Fisza, Smolika z którym to była nominowana do Fryderyka w kategorii Piosenka Roku za utwór “T.Time”.
W pierwszej połowie 2004 roku ukazała się płyta “feat. Novika” która zawierała wszystkie występy gościnne wokalistki, a także parę niepublikowanych piosenek “Futra”. W 2005 roku ukazała się składanka “Polskie Leniwe Serwuje Novika”.
Novika obecnie prowadzi intensywne życie klubowo-sceniczne. Składają się na to koncerty z zespołem “Futro” (m.in. support przed Morcheebą, Gotan Project), koncerty ze “Smolikiem” (m.in. support przed The Chemical Brothers, Björk, Moby), występy wokalne u boku DJ-ów (Glasse, Boogie Mafia, DJ Adamus i wielu innych), a także liczne występy DJ-skie, najczęściej razem z BEats Friendly.
W październiku 2006 roku Novika wydała płytę Tricks of Life. Jest to jej pierwszy w pełni solowy album. Pochodzą z niego utwory Tricks oraz Depend on You. W październiku 2010 roku zagrała polski support podczas koncertu Katy Perry z trasy koncertowej Teenage Dream Tour promującej album Teenage Dream. Kolejnymi albumami artystki są: Lovefinder (2010 r.), Mixfinder (2011 r.) oraz Heart Times (2013 r.).

Chcesz zorganizować koncert Noviki?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com