POLECAMY

Nocą Umówieni to projekt stworzony przez młodych ludzi – absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie i we Wrocławiu. Kwartet smyczkowy w składzie: Aleksandra Czajor – skrzypce, Grażyna Zubik – skrzypce, Monika Młynarczyk – altówka, Julia Kotarba – wiolonczela. Pianista – Wojciech Sałapa. Wokalistka – Katarzyna Guran. Autorka muzyki, skrzypaczka – Katarzyna Szklarz. Żyją w szeroko rozumianym świecie muzycznym, w którym każdy – w ramach swojej dziedziny – pracuje nad rozwojem, ma osiągnięcia, wielkie plany. Ich drogi krzyżowały się w różnych miejscach, w różnym czasie, lecz w pewnym momencie siedem osób – siedmiu muzyków postanowiło pochylić nad oryginalnym projektem i stworzyć zespół. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Autorska muzyka do wierszy wybitnych polskich – w większości związanych z Krakowem – poetów. Oryginalny pomysł aranżacji na zespół kameralny (kwartet smyczkowy, fortepian i głos). Gwarantuje zaangażowanie muzyków i pełne emocji wykonanie.
Tematyka wierszy wybranych przez autorkę muzyki skupiona jest wokół najistotniejszej wartości w życiu człowieka – miłości. Miłości ukazanej przez różnych autorów w różnych aspektach (Halina Poświatowska „W jadowitym brzęku…”, „Nie rzuca się kobiet”, Bolesław Leśmian „Nocą umówioną”). Pojawiają się także treści filozoficzne, jak również dowcip i gorzki humor (Wisława Szymborska „Schyłek wieku”, „Prospekt”).

Chcesz zorganizować koncert zespołu Nocą Umówieni ?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com