POLECAMY

Nina Nowak – polska śpiewaczka, alt. Ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. Michaliny Growiec. Swoje umiejętności wykonawcze kształciła na kursach mistrzowskich u prof. S. Vittuciego w Konserwatorium Wiedeńskim oraz u prof. N. Mackie’ego w Royal Music Academy w Londynie. Ukończyła również studia podyplomowe na Akademii Muzycznej w Houston (Teksas, USA) w klasie wokalistyki i fortepianu.

Obecnie śpiewa z wieloma orkiestrami w Polsce i na świecie, m.in. London Symphony Orchestra, Radio Symphony, New York Philharmonic, Berlin Philharmonic, Los Angeles Philharmonic. Specjalizuje się w muzyce symfonicznej – styl od klasyki do muzyki rozrywkowej, poprzez operetkę, musical, muzykę filmową polskich i międzynarodowych kompozytorów.

Od 2004 r. współpracuje z polskim kompozytorem Krzysztofem Pendereckim.

W 2012 r. ONZ wyróżniło ją nagrodą specjalną za jej charytatywną działalność na rzecz głodujących krajów Afryki oraz na rzecz pokoju na Bliskim Wschodzie.

7 czerwca 2012 roku na zaproszenie prezydenta UEFA Michela Platiniego zaśpiewała na wielkiej gali UEFA EURO 2012 otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej na Zamku Królewskim w Warszawie oraz na otwarciu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W marcu 2014 r. zaśpiewała na Wielkiej Gali Pokoju z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Jordanii ku czci wszystkich poległych w walkach w Gazie i Bliskim Wschodzie, zorganizowanej przez Króla i Królową Jordanii.

27 kwietnia 2014 r. zaśpiewała na uroczystościach kanonizacji Ojca Św. Jana Pawła II i Mszy Św. celebrowanej przez papieża Franciszka na placu Św. Piotra na Watykanie.

Chcesz zorganizować koncert Niny Nowak? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com