POLECAMY

Negatyw – polska grupa muzyczna powstała w roku 1998 w Mysłowicach, gra alternatywną odmianę rocka. Grupa wypromowała się teledyskiem i piosenką “Amsterdam” na początku 2001. Wielokrotnie nagradzana i nominowana do różnych nagród (m.in. Fryderyki). Zespół grał też na Top Trendy podczas pierwszej edycji. Zagrali w 2002 najdłuższą trasę koncertową (klubową) w historii polskiej muzyki rozrywkowej pod nazwą “Big Star Paczatarez Tour”. Trasa trwała 2 i pół miesiąca i zagrano prawie 60 koncertów, z finałem w Katowicach.
Po nagraniu płyty Paczatarez doszedł do zespołu basista Błażej Nowicki (wcześniej na basie grał Mietall), który odszedł po około dwóch latach (po nagraniu “Pamiętaj”). Obecnie basistą jest Aleksander Goławski.

7 grudnia 2009 roku Negatyw przeprowadził się do jednego z najlepszych studiów nagraniowych w Polsce, we wsi Łojki pod Częstochową, gdzie zarejestrował materiał na czwartą płytę pt. Virus. Podczas całej sesji nagraniowej, w studiu była obecna kamera, która oddała klimat towarzyszący zespołowi podczas nagrywania w godzinnym filmie dokumentalnym (w systemie HD). Zapis filmu pojawił się na dołączonej do albumu płycie DVD, zawierającej również pełen koncert zespołu w Chorzowskim Planetarium oraz film dokumentalny rejestrujący pracę techniki operatorów kamer i zespołu nad koncertem. Wydawnictwo promowały single „Ty i Ja” oraz „Gra”.

Nowym managerem zespołu został Marcel Sobota. W maju 2011 roku grupa zagrała nietypowe koncerty, pojawiając się m.in. w Areszcie Śledczym w Katowicach, Zakładzie Karnym w Wojkowicach oraz na dachu Wydziału Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pod koniec miesiąca zespół promował Polską Prezydencję w Unii Europejskiej na koncercie w Budapeszcie, a jesienią wyruszył w europejską trasę koncertową, zatytułowaną Virus Autumn EuroTour 2011.

Z okazji dziesięciolecia pracy artystycznej, 23 kwietnia 2012 roku Negatyw został gościem Programu Czwartego Polskiego Radia, a 7 maja w katowickim Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego odbył się specjalny koncert jubileuszowy, podczas którego utwory zespołu wykonali tacy artyści, jak Hey, Muniek Staszczyk, Tymon Tymański i Maciej Cieślak. Koncert ten został zarejestrowany na DVD w technologii HD z udziałem publiczności, a premiera albumu, Live10, odbyła się 12 stycznia 2013 roku. Na początku maja 2012 roku grupa wystąpiła na żywo w programie Najlepszej Rockowej Dwudziestki w Eska Rock.

Od 22 kwietnia do 20 maja 2013 roku, zespół przebywał w Chinach podczas swojej trasy Negatyw China Tour 2013, w ramach której zagrał dziewięć koncertów: w Pekinie, Xi’an, Changsha, Guiyang, Chongqing, Dali, Kunming, Chengdu i Wuhan. Oprócz koncertów, Negatyw zrealizował podczas trasy film dokumentalny, pokazujący życie polskiego zespołu podczas przygotowań do koncertów. Latem grupa wystąpiła podczas B-Festival, organizowanego w Brzeszczach pod Oświęcimiem.

18 lutego 2014 roku nakładem firmy fonograficznej My Music ukazał się piąty album studyjny zespołu pt. Albinos. Na płycie znalazło się dziewięć utworów, materiał został zrealizowany we wrocłwskim studiu Fonoplastykon, a jego producentem został Marcin Bors. W celach promocyjnych, zespół umieścił w 15 sklepach firmy Silesia Jeans 80 tysięcy reklamówek, na którym ukazana została okładka płyt.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Negatyw?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com