NDK założyli związani z muzyką od dziecka bracia Mesajah i paXon, pełniący w zespole role nawijaczy i producentów. Wkrótce dołączył do nich Yanaz. Tak powstało Natural Dread Killaz.

23 maja 2005 zespół wydał debiutancki albumu „Naturalnie”, który stał się jednym z najważniejszych wydarzeń roku 2005 na błyskawicznie rozwijającej się polskiej scenie reggae. Muzycy z respektem i dojrzałością podchodzą do jamajskich tradycji gatunku, jednocześnie są bardzo otwarci na nowe wpływy i brzmienia, dzięki czemu tworzą dźwięki bardzo świeże i nowoczesne. Reggae od zarania było przede wszystkim muzyką do tańca, Natural Dread Killaz pamiętają o tym i w trakcie koncertów rozgrzewają parkiet do czerwoności. Słyną z niebywale żywiołowych i energetycznych występów.
W swojej muzyce mieszają różne gatunki, skrzętnie miksując reggae, dancehall, dub, ragga i hip hop. Nie ograniczają się jedynie do brzmień muzyki jamajskiej, czego przykładem są salsowe elementy, które słychać w kawałku „Sample” z krążka Naturalnie. Szukają nowych dróg, obierają nowe kierunki, nie zapominając przy tym o korzeniach gatunku.
Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez Natural Dread Killaz nie poddaje się wszelkim klasyfikacjom i szufladkowaniu. W iście wybuchowym stylu, nawiązując do korzeni raggae, tworzą coraz to nowe produkcje.

Dzięki swojej przebojowości i niekwestionowanym zdolnościom, zespół ma na swoim koncie występy z wieloma artystami zarówno w Polsce jak i za granicą. Grali na jednej scenie z takimi sławami jak: Gentelman, Shaggy, Anthony B, Zion Train, Sizzla, Junior Kelly,  Third World, The Congos, T.O.K., Culcha Candela, Arested Development. Grupa zagościła także na najważniejszych imprezach muzycznych, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Koncertowali m.in. na One Love Sound Fest 2004- 2010, XIII Przystanku Woodstock w Kostrzynie n/Odrą, Ostróda Reggae Festival czy Wroc Love Summer Stage 2007. Byli też w pierwszej piątce z pośród tysięcy uczestników VENA Music Festiwal 2007.
Na przestrzeni lat wykrystalizował się obecny skład Natural Dread Killaz, którym na scenie współtowarzyszy zespół Riddim Bandits, z którym to nagrali swój drugi długo oczekiwany album pt. „Ile Lat”. Album ukazał się we wrześniu 2010 roku. Zespół nadal jest aktywny muzycznie, koncertuje i wydaje nowy materiał.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Natural Dread Killaz?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com