POLECAMY

Mr. Zoob – polski zespół grający alternatywnego rocka, znany z takich utworów jak: “Kartka dla Waldka” i “Mój jest ten kawałek podłogi”. Muzyka Mr. Zooba to mieszanka rocka, ska, reggae. Charakterystyczne brzmienie nadaje zespołowi charczący saksofon. Zespół powstał w 1983 r. w Koszalinie. Pierwszy skład stanowili: Jakub Grabski (bas), Jacek Paprocki (gitara), Jerzy Charkiewicz (gitara), Waldemar Miszczor (perkusja, autor tekstów), Grzegorz Rewers (saksofon). Następnie Charkiewicza zastąpił na gitarze Waldemar Lech, dołączył także Andrzej Donarski – wokalista i gitarzysta grupy Zespół Parkinsona. Pierwszy występ odbył się w grudniu tegoż roku w studenckim klubie “Nurt”. Zespół został zaproszony na sesję nagraniową pierwszego demo, a następie do zagrania na eliminacjach do Festiwalu w Opolu, czyli w OMPP (Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki). Zespół zdobył wiele nagród, m.in. Nagrodę Polskiego Radia, Tonpressu, Pagartu itd. Pierwszy duży koncert grupa zagrała w Hali Ludowej we Wrocławiu z zespołami Lady Pank, Klaus Mitffoch. Latem 1984 r. Mr. Zoob brał udział w FAMIE, w “Kabaretonie” Macieja Zembatego, a także w festiwalu w Jarocinie. Późną jesienią 1984 r. z zespołu odeszli: Andrzej Donarski i Jakub Grabski. Ich miejsce zajęli: basista – Piotr Ortel i wokalista – Grzegorz Radzimski. Na przełomie 1985 i 1986 r. zespół nagrał materiał na pierwszą płytę To tylko ja. Następnie rozpadł się.
W 1993 r. zespół reaktywował się w zmienionym składzie. Do zespołu dołączył: Łukasz Poprawski – saksofon. W 1994 r. perkusistę Waldemara Miszczora zastąpił Tomasz “Tośka” Szeląg (z zespołu Gdzie Cikwiaty), a w 1995 do grupy dołączył saksofonista Marcin “Dzidzia” Zabrocki, z którymi zespół nagrał w 1998 r. drugą płytę zespołu Czego się gapisz?. W tym samym roku odbył się też benefis 15-lecia Mr. Zooba z udziałem zespołów Voo Voo i Raz Dwa Trzy. W roku 1998 odszedł z zespołu Jacek Paprocki i początkowo zespół grał z jednym gitarzystą – Gilmurem.W 2001 roku w miejsce Jakuba Grabskiego pojawił się Arkadiusz Wójcik – bas i dołączył Witold Poprawski – saksofon, a w 2002 Paweł Tomaszewski – gitara, którego w 2004 roku zastąpił Przemysław Śledź – Śledziuha. W roku 2005 w zespole pojawił się ponownie Waldemar Miszczor – perkusja i Paweł Postaremczak – saksofon, którego w roku 2008 zastąpił Artur Orłowski. Na początku 2007 zespół nagrał materiał na nową płytę zatytułowaną Moja głowa. Zawiera ona kilka starszych kompozycji w nowych aranżacjach oraz nowy materiał, który powstał w ciągu ostatnich dwóch lat, nieprezentowany wcześniej na koncertach. Płytę promuje singel “NieAmeryka” prezentujący nowe, odświeżone, nieco ostrzejsze brzmienie zespołu. Przemysław Śledź odszedł z zespołu w grudniu 2008 r. i w jego miejsce ponownie wrócił do zespołu gitarzysta z pierwszego składu – Jacek Paprocki.W czerwcu 2009 roku odszedł z zespołu Andrzej Donarski – wokalista, który założył razem z Przemysławem Śledziem nową formację -“MISTER zU.B.” W drugiej połowie 2009 roku. zespół doświadczył istotnych zmian. Do grupy dołączyli: nowy wokalista – Radek Czerwiński oraz gitarzysta – Grzegorz Jóźwik. W 2014 roku do zespołu powrócił Andrzej Donarski, jednakże pozostał drugi wokalista – Radek Czerwiński, który wspiera na koncertach zespół co jakiś czas.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Mr. Zoob?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com