POLECAMY

Zespół Mr. Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu. Założycielami zespołu są dwaj bracia: Jacek Polak (Chłopcy z Placu Broni, Voo Doo, Jacek Skubikowski, Renata Przemyk) (gitara, śpiew, programowanie) i Grzegorz Polak (bębny, śpiew). Swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojciec Justyny Steczkowskiej) w 7. roku życia. Po udanych występach w Jarocinie w 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records, dla której nagrali płytę pt. „QŃ”.
W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in’93 International. W 1995 firma „GK” podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta pt. „Manhattan-One”, w nagraniu której wziął udział Grzegorz Skawiński.
Rok 1998 zaznaczył się wyróżnieniem przyznanym przez prestiżowy magazyn dla gitarzystów i basistów „Gitara i Bas”, umieszczając Jacka Polaka na pierwszym miejscu w kategorii „Nowa Nadzieja Gitary” w corocznym plebiscycie czytelników. W 1999 roku Jacek Polak przygotował dla gdańskiego wydawnictwa „Professional Music Press” mistrzowskie instruktażowe video dla gitarzystów pt. „Granie Na Manhattanie”, w którym demonstruje swoją niesamowitą technikę gry w oparciu o przykłady zaczerpnięte z płyty “Manhattan-One”.
Ostatnie lata Jacek i Grzegorz spędzili na współpracy z angielskim zespołem „Real Deal”, podróżując po świecie i uwieńczając tę współpracę nagraniem w roku 2000 nowej płyty pt. „Air On 6 Strings”, zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rhymski-Korsakov („Lot Trzmiela” na gitarę elektryczną) itd.
W 2002 roku w USA wytwórnia płytowa „Guitar 9 Records” uznała Jacka za Nieodkryty Talent Gitarowy.
W tym samym roku zespół podpisał umowę z włoską wytwórnią płytową „Millerecords” na dystrybucję płyt Mr. Pollack na terenie Włoch. Kolejne albumy to „Lovesick” (2005), „Black Hawk” (2013) oraz „Inspired by…” (2016). Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami.

W 2014 roku zespół odbył bardzo udaną trasę koncertową po Chinach – „Mr. Pollack 2014 China Tour”!
 
Obecnie w ofercie znajduje się dodatkowo klimatyczny, akustyczny set!

Chcesz zorganizować koncert zespołu Mr. Pollack?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com