POLECAMY

Zespół Mr. Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu. Założycielami zespołu są dwaj bracia: Jacek Polak (Chłopcy z Placu Broni, Voo Doo, Jacek Skubikowski, Renata Przemyk) (gitara, śpiew, programowanie) i Grzegorz Polak (bębny, śpiew). Swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojciec Justyny Steczkowskiej) w 7. roku życia. Po udanych występach w Jarocinie 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records, dla której nagrali płytę pt. “QŃ”.
W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in’93 International, występując z Jackiem Królikiem (obecnie “Brathanki”) i Piotrem Żaczkiem (obecnie znany sideman). W 1995 firma “GK” podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta pt. “Manhattan-One”, w nagraniu której wziął udział Grzegorz Skawiński, gitarzysta zespołu O.N.A./Kombii.
Rok 1998 zaznaczył się wyróżnieniem przyznanym przez prestiżowy magazyn dla gitarzystów i basistów “Gitara i Bas” umieszczając Jacka Polaka na pierwszym miejscu w kategorii “Nowa Nadzieja Gitary” w corocznym plebiscycie czytelników. W 1999 roku Jacek Polak przygotował dla gdańskiego wydawnictwa “Professional Music Press” mistrzowskie instruktażowe video dla gitarzystów pt. “Granie Na Manhattanie”, w którym demonstruje swoją niesamowitą technikę gry w oparciu o przykłady zaczerpnięte z płyty “Manhattan-One”.
Ostatnie lata Jacek i Grzegorz spędzili współpracując z angielskim zespołem “Real Deal” podróżując po świecie i uwieńczając tę współpracę nagraniem w roku 2000 nowej płyty pt. “Air On 6 Strings” zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rhymski-Korsakov (“Lot Trzmiela” na gitarę elektryczną) itd.
W 2002 roku w USA wytwórnia płytowa “Guitar 9 Records” uznała Jacka za Nieodkryty Talent Gitarowy.
W tym samym roku zespół podpisał umowę z włoską wytwórnią płytową “Millerecords” na dystrybucję płyt Mr.Pollack na terenie Włoch. Kolejne albumy to Lovesick (2005) oraz Black Hawk (2013).

Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m.in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem – aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA).
Od 24.08.2014 do 11.09.2014 Zespół Mr.Pollack odbył bardzo udaną trasę koncertową po Chinach – “Mr.Pollack 2014 China Tour”!
W roku 2015 nakładem Metal Mind Productions ukazała się najnowsza płyta zespołu – “Black Hawk”, która została bardzo dobrze przyjęta przez recenzentów muzycznych tak w Polsce, jak i za granicą (duże powodzenie w USA ,UK i Holandii).
Obecnie w ofercie znajduje się dodatkowo klimatyczny, akustyczny set!

Chcesz zorganizować koncert zespołu Mr. Pollack?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com