POLECAMY

Monika Lewczuk – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, współautorka hitu „Libre” nagranego z hiszpańskim wokalistą Alvaro Soler. Ukończyła Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu. Uczestniczyła w 5. edycji programu „The Voice Of Poland” w drużynie Marka Piekarczyka. Monice udało się wydać singiel pt. „Tam, tam” będący efektem współpracy artystki z kompozytorem i producentem Rafałem Malickim (Mosqitoo, MaRina, Hey) oraz współautorką tekstu Sarsą Markiewicz.

Swoją karierę zaczynała w modelingu. W 2009 roku została Miss Mazowsza, dzięki czemu zakwalifikowała się do etapu ogólnokrajowego, gdzie w finale Miss Polski 2009 otrzymała tytuł I Wicemiss. W tym samym roku zdobyła również tytuł I Wicemiss podczas międzynarodowych wyborów Miss Globe International w Albanii. Dwa lata później reprezentowała Polskę w międzynarodowym konkursie piękności Miss Supranational 2011, którego została zwyciężczynią. W nagrodę otrzymała 25 tysięcy dolarów. W 2013 roku pod pseudonimem Monikah zaczęła publikować w internecie swoje pierwsze autorskie piosenki, w tym utwór „Loud & Dirty”, do którego powstał również teledysk. W międzyczasie pracowała jako modelka w Mediolanie.

W 2014 roku wzięła udział w 5. edycji programu The Voice of Poland, kwalifikując się do drużyny Marka Piekarczyka. Dotarła do etapu bitew. Po programie nawiązała współpracę z wytwórnią Universal Music Polska. Pod koniec roku zasiadła w jury podczas międzynarodowego konkursu piękności Miss Supranational 2014.

Jej singel „Ty i ja” (luty 2017) dwukrotnie pokrył się platyną.

Kompozycja „Tam, tam” znalazła się na 33. miejscu listy AirPlay – najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych i uzyskała status złotej płyty za sprzedaż w nakładzie przekraczającym 10 tysięcy kopii. 11 września ukazał się jej mini-album „#Być tam”.

W listopadzie premierę miał drugi singel wokalistki „Zabiorę cię stąd”, który stworzyła wspólnie z Jackiem Szymkiewiczem (tekst) i Rafałem Malickim (muzyka). Utwór uplasował się na 11. miejscu w zestawieniu AirPlay.

17 czerwca 2016 do sprzedaży trafił jej debiutancki album studyjny zatytułowany „#1”, na który współtworzyła większość piosenek. Pozostałymi autorami kompozycji na albumie byli: Rafał Malicki, Sarsa, Jacek Szymkiewicz, Jakub Birecki i Dominika Barabas. W związku z ukazaniem się wydawnictwa odbyła się premiera trzeciego singla wokalistki „Ty i Ja”, notowanego na 3. miejscu na liście AirPlay. Piosenka uzyskała podwójnie platynowy certyfikat za sprzedaż w nakładzie przekraczającym 40 tysięcy kopii.

Latem 2016 roku artystka otrzymała nominację do nagród Eska Music Awards 2016 w kategorii Najlepszy Radiowy Debiut.

Chcesz zorganizować koncert Moniki Lewczuk ?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com