POLECAMY

Jeszcze na długo przed pojawieniem się Brodki na rynku fonograficznym wiadomo było, iż będzie to wyjątkowe wydarzenie. Pomimo młodego wieku jest postacią na tyle wyrazistą, że trudno jest ją wtłoczyć w którykolwiek ze stereotypów: „artystki z gór”, „Idola”, „młodej debiutantki w świecie showbiznesu”. Z gór Brodka wyniosła muzyczną wrażliwość i zadziorny charakter – potrafi walczyć o swoje i konsekwentnie dążyć do celu. Jako swe idolki wymienia Erykę Badu, Jill Scott i Lauren Hill – trzy niezwykłe artystki, które odświeżyły szlachetną soulową tradycję po latach. Wpływ tych właśnie wokalistek z pewnością jest zauważalny w twórczości Moniki.
W 2004 r. wygrała pierwszą nagrodę w trzeciej edycji programu “Idol”, zdobywając 69% głosów. W tym samym roku ukazała się jej debiutancka płyta pt. “Album”, zawierająca wersje starych przebojów soulowych oraz nowe utwory, których była współautorką. Single z tej płyty to “Ten” i “Dziewczyna mojego chłopaka”. Płyta została sprzedana w liczbie 35 tys. egzemplarzy, co dało jej status Złotej.
W grudniu 2004 Monika otrzymała nominację do nagrody “Paszport Polityki” w kategorii “estrada” oraz do Fryderyków 2004 w kategorii – Nowa Twarz Fonografii, Wokalistka Roku oraz Album Roku. Rok później otrzymała nagrodę Eska Music Awards 2005 w kategorii Debiut roku.
10 czerwca 2005 wygrała w głosowaniu widzów konkurs Opolskie Premiery, otrzymała także nagrodę słuchaczy Jedynki Polskiego Radia oraz nagrodę muzycznego programu Telewizyjnej Jedynki “Stratosfera”. Drugiego dnia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej – Opole 2005 została wyróżniona statuetką plebiscytu SuperJedynki w kategorii Debiut.
20 listopada 2006 roku ukazała się druga płyta wokalistki – “Moje Piosenki”, która tak jak poprzednia osiągnęła status złotej.
Pomimo młodego wieku artystki, album jest niezwykle dojrzały. Brodka zachwyca wszystkich wrażliwością i świeżością muzyczną, a przede wszystkim wspaniałym głosem. Kolejne lata to liczne koncerty oraz następne płyty: Granda (2010) i Clashes (2016).

Chcesz zorganizować koncert Moniki Brodki?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com