POLECAMY

Modesta Pastiche: interesujące stylizacje i aranżacje, charakterystyczny wizerunek zespołu na czele z charyzmatyczną wokalistką. Grupa skupia muzyków z różnych środowisk muzycznych. Połączenie brzmienia naturalnych instrumentów z elektroniką i DJ-skim pazurem nadaje ich muzyce wyjątkowy klimat. Repertuar koncertowy zespołu to standardy muzyki rozrywkowej i autorskie kompozycje zaaranżowane w niepowtarzalnej stylistyce żartobliwego pastiszu i elektro-retro-fuzji.
Produkcje telewizyjne: „Jaka To Melodia” TVP1, „Kabaretowa Scena Dwójki” TVP2.

Modesta Pastiche – co to za nazwa?
Nazwa charakteryzuje klimat muzyczny. Krótko mówiąc „prosty pastisz”. Modesta to po prostu imię (odp. męski Modest – łac. skromny) i jednocześnie stworzony na potrzeby zespołu zwrot od angielskiego słowa „modesty” – prosty, skromny. Drugi człon nazwy to „pastiche” – pastisz. Formuła pastiszu pozwala na nieograniczone wykorzystywanie różnych stylizacji i manier. Repertuar ma charakter niekiedy kabaretowy, noszący znamiona folk-pastiszu i retro-fuzji.

Dowolność poruszania się po stylach jest o tyle ułatwiona, iż zespół skupia muzyków z różnych kręgów muzycznych: opera, big band, filharmonia, orkiestra rozrywkowa, rock & blues, folk, jazz, muzyka klubowa (r&b, house, chillout). Projekt zaskakuje nietypowymi aranżacjami – w repertuarze znajdują się autorskie utwory i covery. Dosłowność niewskazana. Raczej dystans z poczuciem humoru. Takie podejście nie przeszkadza w kunszcie i staranności wykonania, daje za to ogromną radość wspólnego muzykowania. Założyciele i twórcy grupy: Karol Rogacz i Edyta Kaczmarek – Rogacz. Angażują się w różne projekty muzyczne. Nie jest im obce przeskakiwanie ze stylu w styl i nie trzymają się kurczowo jednej myśli. Otwarci na wszelkie przejawy dobrze „popełnianej” muzyki… Stworzyli taki projekt, który nie ogranicza stylistycznie. Gdy zrodził się pomysł na MP, zaproszono parę osób. Były próby brzmieniowe, próbne nagrania itd. aż do obecnego kształtu grupy:  wokal, akordeon, gitara, gitara basowa, klarnet, trąbka, puzon bass, DJ – beat.  Ale to wcale nie jest przysłowiowe „ostatnie zdanie”!

Chcesz zorganizować koncert zespołu Modesta Pastiche? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com