POLECAMY

Interaktywne seanse kosmiczne!

Wszystkie seanse są interaktywne prowadzone przez wykwalifikowanego fizyka i astronoma. Czas trwania seansów możemy dostosować do potrzeb i może on trwać od 20 do 40 minut. Zakres tematyczny dostosowujemy do wieku uczestników. Jednorazowo do kopuły wchodzi ok. 30 dzieci.

KOPUŁA
Nasza kopuła ma wymiary 5m średnicy oraz 3m wysokości. Kopuła wykonana jest z materiału gwarantującego całkowite zaciemnienie wnętrza i wypełniana jest powietrzem za pomocą specjalistycznego wentylatora. Posiadamy wysokiej klasy sprzęt multimedialny do wyświetlania projekcji na kopułę (rzutnik Full HD oraz komputer z odpowiednim oprogramowaniem). Posiadamy również certyfikat o niepalności materiału, z którego zrobiona jest kopuła. Zaletą naszej kopuły jest również nadmuchiwany przedsionek,dzięki któremu podczas wejścia większej grupy osób cała konstrukcja nie zapada się jak ma to miejsce w przypadku innych rozwiązań.

Wymagania techniczne:
Nasza kopuła ma wymiary 5m średnicy oraz 3m wysokości, dlatego pomieszczenia, w których przeprowadzane będą seanse muszą być odpowiednio większe.

PAKIETY TEMATYCZNE

1. Poznajmy niebo (45 min.)
Pokaz nieba, które obecnie widzimy za oknami. Przeniesiemy się  w wirtualną podróż po północnym niebie, nauczymy się rozpoznawać gwiazdozbiory i zobaczymy jak były widziane przez naszych przodków. Zobaczymy również, co tajemniczego kryją w swoim sąsiedztwie. (prowadzenie w języku polskim lub angielskim)

2. Słońce i jego rodzina (45 min.)
Podróż przez Układ Słoneczny. Zaczynamy od naszej centralnej, gorącej gwiazdy i poruszamy się na zewnątrz do najdalszych zakątków naszego Układu Słonecznego. Poznajemy wszystkie planety i ich księżyce, oglądamy    planetoidy, komety, zaćmienia i inne  ciekawe zjawiska zakryciowe.

3. Egzotyczny Wszechświat (45 min.)
Dowiemy się co to jest czarna dziura, kwazar, pulsar i poznamy egzotyczne obiekty naszego Wszechświata. Przeniesiemy się na kraniec Kosmosu i poznamy etapy jego ewolucji.

EDUKACYJNE SEANSE FILMOWE

Seanse filmowe przeznaczone są dla młodzieży zarówno w języku polskim jak również angielskim.

4. Saturn Władca Pierścieni (30 min)
Wyprawa w kierunku najpiękniejszej planety Układu Słonecznego z misją Cassini-Huygens. Obejrzymy piękne pierścienie Saturna, jego księżyce (w szczególności Tytana, gdzie zbadamy skład jego atmosfery).

5. Dwa szkiełka (30 min.)
Wraz z dwójką przyjaciół będziemy uczestniczyć w obserwacjach nocnego nieba. Dowiemy się jak skonstruowany jest teleskop i jak działa, a także udamy się w podróż przez Układ Słoneczny na krańce Wszechświata.

Chcesz wynająć Mobilne planetarium?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com