POLECAMY

Trójmiejski MJUT pochodzi z Działdowa, z którego wyruszył nad morze w poszukiwaniu wyzwań i inspiracji. Grupa zadebiutowała w 2007 r. piosenką „Do końca wszystkiego”, którą Piotr Kaczkowski umieścił na swojej składance „minimax pl 4”. Kolejnym dużym krokiem było nagranie pierwszej płyty – „Akcja ratowania ślimaków” (2011). Przyniosła ona duszne i mroczne dźwięki, trochę melodii i kilka opowieści o zmaganiach młodości ze światem. Płyta spotkała się z życzliwym przyjęciem publiczności i krytyków, którzy podkreślali dojrzałe łączenie różnych muzycznych światów i urzekający klimat całości. MJUT zagościł również na jubileuszowym wydawnictwie zespołu Happysad „Zadyszka” (2011), na które przygotował autorską wersję piosenki „Łydka”.
Drugi album zespołu zatytułowany „9” ukazuje się niemal 5 lat po debiucie. Młodzi eksperymentatorzy, których znakiem szczególnym były gitarowe pejzaże urozmaicane wysmakowaną elektroniką dojrzeli i przeobrazili się w świadomych artystów, potrafiących nadać swoim pomysłom i emocjom bardzo konkretną formę. Wsparli ich w tym producenci – Krystian Wołowski i Adam Hryniewicki znani z trójmiejskiej grupy Dick4Dick. Patryk Kienast, wokalista i autor większości utworów na płycie: „Nowe piosenki to przede wszystkim świadomy wybór melodii i lekkości, choć były one pisane w podwójnym skupieniu i kilku z nich patronuje nie mniejszy smutek niż tym, które znalazły się na naszym pierwszym albumie. To szczere i proste komunikaty na temat absurdów rzeczywistości i gorzkiej strony życia we dwoje. Tę zmianę doskonale ilustruje singiel „Wszyscy ludzie i ja”, którym MJUT udowadnia, że nie obawia się zgrabnych refrenów i doskonale odnajduje się w klasycznej formule piosenkowej”.
MJUT „9”, premiera 25 września 2015 r. Sponsorem płyty jest Grupa Energa.

Skład zespołu:
Patryk Kienast – śpiew, gitara, klawisze
Marcin Świątek – gitara
Marcin „Kejsi” Blicharz – gitara basowa
Przemek Kędzierski – perkusja

Chcesz zorganizować koncert zespołu MJUT?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com