POLECAMY

Zespół „Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio” rozpoczął swoją działalność w 2000 roku współpracą z Telewizją Katowice, z którą to po dzień dzisiejszy uczestniczy w największych koncertach i imprezach plenerowych pod jej patronatem. Mirosław Szołtysek prowadzi również Śląski Koncert Życzeń w TVP3 – Katowice. Idąc za ciosem swojej popularności stworzył swój autorski program pt. „Zabawa u Szołtyska”, którego premiera odbyła się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu przy komplecie publiczności.

Warto również zaznaczyć, że Mirek jest autorem wszystkich tekstów piosenek na swoich płytach. Jest on także autorem tekstów piosenek śpiewanych przez wielu innych śląskich wykonawców. Zawsze wzrusza, bawi i przypomina w nich o pięknych tradycjach i obyczajach Śląska.

Wszystkie utwory Mirosława Szołtyska są objęte prawami autorskimi tzn., iż program od samego początku do samego końca jest programem autorskim. Mirosław Szołtysek jako jeden z nielicznych artystów dąży do sukcesu, nie odcinając się za wszelką cenę od swoich korzeni, lecz wręcz przeciwnie chwali się swojskością. Występy jego zespołu często porównywane są do występów kabaretowych, w które wplatany jest akcent śląskiej piosenki autorstwa Mirosława Szołtyska wraz z dowcipami i humorem.

Rygor i dyscyplina, uśmiech i łzy towarzyszą wzrastaniu ich popularności. Szołtysek żąda profesjonalizmu od swego zespołu i samego siebie. Choć ta droga jest niełatwa, każdy musi starać się jak może, nikomu dyscyplina jeszcze nie zaszkodziła. Wręcz przeciwnie mobilizuje do wzrastania i wejścia na najwyższy szczyt popularności.

Mirek Szołtysek jako lider tego zespołu zawsze powtarza: „Jesteśmy po to, by łączyć, a nie po to, by dzielić. Nieważne czy gramy na Śląsku, czy poza jego regionem lub poza granicami naszego kraju. Najważniejsza jest publiczność, którą staramy się zdobywać z dnia na dzień. Dopóki ona jest i będzie, my też jesteśmy i będziemy”.

Chcesz zorganizować koncert Mirka Szołtyska?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com