POLECAMY

Single „Winny”, „Coś na później”, „Niech się ludzie śmieją” były jednymi z najczęściej pobieranych dzwonków na telefony komórkowe. Jego teledyski mają wielomilionową oglądalność. Co roku grywa blisko 150 koncertów.

Młody wokalista, urodzony w 1986 roku w Jaśle. Choć ukończył tam szkołę podstawową i gimnazjum, jego cała późniejsza kariera muzyczna związana była ściśle z Krakowem.

Mateusz od najmłodszych lat brał udział w licznych konkursach i festiwalach młodych talentów. Ukończył krakowską Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w klasie trąbki. Następnie – już od osiemnastego roku życia – brał udział w nagraniach studyjnych sekcji dętej zespołu Ich Troje. Potem, przez niedługi czas, był wokalistą zespołu Skangur.

Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku rozpoczął współpracę z zespołem Dukat, by później dołączyć do grupy Chłopacy.W 2012 roku Mateusz Mijal, w duecie z raperem Liberem stworzył utwór „Winny”, propozycję na wakacyjne imprezy. Następnie był singiel „Coś na później”.

Czerwcową propozycją Mateusza Mijala był utwór „Niech się ludzie śmieją”, którego autorem tekstu jest Wojciech Łuszczykiewicz z zespołu Video. Zdjęcia do teledysku kręcone były częściowo w Polsce, natomiast także w Chorwacji na specjalnie wynajętym jachcie. Na chwilę obecną utwór ma prawie siedem milionów odsłon.

Najnowszą propozycją muzyczną artysty jest utwór „Zabijasz mnie”, którego autorem tekstu jest Liber, natomiast muzykę skomponował sam Mateusz Mijal. Zdjęcia do teledysku nagrywane były na terenie rodzinnego miasta Mateusza Mijala oraz powiatu jasielskiego.

Chcesz zorganizować koncert Mateusza Mijala?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com