POLECAMY

Marika to bez wątpienia jedna z najciekawszych postaci polskiej sceny muzyki niezależnej. Nieszablonowa wokalistka, autorka zapadających w pamięć tekstów, pełna uśmiechu i pozytywnej energii osobowość sceniczna, a przede wszystkim szczera i spontaniczna artystka, która nie lubi stać w miejscu i stale poszukuje nowych form wyrazu. Urodzona w 1980 roku Marta Kosakowska profesjonalną przygodę z muzyką rozpoczęła w 2002 roku, w ramach reggae’owo – dancehallowego kolektywu Bass Medium Trinity. Grupa zadebiutowała oficjalnie dwa lata później albumem „Mówisz i masz”. Ukoronowaniem przygody z jamajskimi brzmieniami był album „Plenty” – wyczekiwany solowy debiut wokalistki – wydany w 2008 roku przez EMI. To z niego pochodzi m.in. singiel „Moje serce” – do dziś najlepiej rozpoznawalny utwór z bogatego repertuaru Mariki.

Współpraca z EMI przyniosła kolejny longplay w solowym dorobku Marty Kosakowskiej. W 2010 roku na rynek trafił dwupłytowy album „So Put Your Shoes On/Off”. Ostatnie lata artystycznej działalności Mariki to wyjątkowo twórczy czas. Pod koniec 2012 roku – nakładem Karrot Kommando ukazał się nagrany we współpracy z big-bandem Spokoarmia album „Momenty”. Równolegle, Marika zaangażowała się też w projekt „Morowe panny”, mający na celu upamiętnienie wkładu kobiet w Powstanie Warszawskie. Kontynuacją akcji popularyzatorsko – historycznej był udział w nagraniu płyty „Panny wyklęte” z 2013 roku.

Sceniczna charyzma Mariki, profesjonalizm oraz świetny kontakt z publicznością zostały zauważone przez organizatorów wielu imprez w Polsce i na świecie. Wśród najważniejszych koncertów artystki warto na pewno wymienić występy w Indiach, support nazywanej „Królową soulu” – Eryki Badu czy pojawienie się na scenie World Expo w Szanghaju. Marika miała również przyjemność wystąpić na festiwalu Woodstock w 2012 roku oraz Dniach Unii Europejskiej, które odbyły się w Turcji. Warto też wspomnieć, że na przestrzeni tych lat Marika współpracowała m.in. z Pablopavem, De Mono, Sokołem, AbradAbem, Numer Razem, Maleo Reggae Rockers, EastWest Rockers, DJ-em 600V, DJ-em Feel-X-em, Lilu, Juniorem Stressem czy Reną.

Prowadzenie festiwali, koncertów, eventów zamkniętych.

Poza talentem wokalnym, Marika doskonale sprawdza się w roli konferansjerki. Na swoim koncie – jako pierwsza kobieta w historii! – ma prowadzenie największego ogólnopolskiego festiwalu reggae (Ostróda Reggae Festival 2012). Od 2009 roku prowadzi autorską audycję muzyczną – najpierw w Radiu Euro, teraz w Roxy Fm. Jest twarzą nowego kanału telewizyjnego: TVP Rozrywka. Znana jest z lekkości posługiwania się językiem polskim. Doskonale radzi sobie w nawiązywaniu wyjątkowo swobodnego kontaktu z publicznością. W latach 2013-2014 wraz z Tomaszem Kammelem prowadziła show The Voice of Poland w TVP2. Jesienią 2014 wraz z Antonim Królikowskim została prowadzącą program SuperSTARcie w TVP2.

Chcesz zorganizować koncert Mariki? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com