POLECAMY

Wokalistka, aranżer, kompozytor, producent i lider w jednej osobie… Maria Sadowska związana jest z muzyką od zawsze… Pierwszą solową płytę nagrała mając 14 lat, kolejną trzy lata później. Wydała dwa albumy w Japonii. W lutym 2004 roku, ukazała się jej pierwsza polska „dorosła płyta”, na której mogliśmy usłyszeć połączenie poezji Marii Jasnorzewskiej – Pawlikowskiej z nowoczesną muzyką klubową i jazzem.
Wydana w 2006 roku płyta “TRIBUTE TO KOMEDA” poświęconą pamięci Krzysztofa Komedy, najznakomitszego polskiego muzyka jazzowego, którego talent został doceniony na całym świecie w bardzo szybkim tempie zdobyła status Złotej. Klimat muzyczny całej płyty to jazzująca elektronika obfitująca w inspiracje zarówno tradycją, jak i nowoczesnymi nurtami. Nad płytą honorowy patronat objęła Zofia Komeda, która czynnie uczestniczyła w tworzeniu tej płyty.
3 grudnia 2007 premierę miała okolicznościowa płyta z pastorałkami „GWIAZDA DLA KAŻDEGO”.
8 czerwca 2009 do sklepów trafiło pierwsze w pełni autorskie dzieło Marii – płyta „SPIS TREŚCI”. Zarówno muzyka, teksty, jak i w dużej mierze produkcja muzyczna, to wszystko dzieło artystki, choć wspiera ją plejada wybitnych muzyków młodego pokolenia. Znajduje się na nim 10 piosenek w języku polskim utrzymanych w stylistyce funky reggae balladowej. Teksty stanowią manifest pokolenia trzydziestolatków i opowiadają o odnajdywaniu własnej drogi, poszukiwaniu ideałów i uczeniu się miłości na co dzień.
Płyta zebrała szereg pozytywnych recenzji. Koncertem „SPIS TREŚCI” MARIA otworzyła m.in. drugą edycję ORANGE WARSAW FESTIVAL.
16 listopada 2009 premierę miało specjalne wydawnictwo – album „DEMAKIJAŻ”, który jest ukoronowaniem 10-letniej obecności wokalistki na scenie klubowej. Stanowi także, a może przede wszystkim ścieżkę dźwiękową z filmu o tej samej nazwie. Płyta zawiera elektroniczne brzmienia klubowe. Maria otrzymała za nią nominację do Fryderyka 2010 w kategorii PŁYTA ROKU MUZYKA KLUBOWA.
W 2014 roku światło dzienne ujrzał album „JAZZ NA ULICACH”.
Koncert MARII SADOWSKIEJ to ponad półtorej godziny muzyki na najwyższym poziomie, to również niezwykłe widowisko pełne atrakcji, dzięki którym artystka łatwo nawiązuje kontakt z publicznością, co przynosi niezapomniane wrażenia po koncercie.

Chcesz zorganizować koncert Marii Sadowskiej?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com