POLECAMY

Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną (PWST) w Krakowie (1996 r.).

Debiutowała na scenie Teatru Słowackiego w Krakowie, w adaptacji sztuki Brunona Schulza “Sanatorium pod klepsydrą” (scenariusz i reżyseria – Jan Peszek). Grała także na scenach Teatru Studio w Warszawie i Teatru Narodowego.
Pochodzi z rodziny o tradycjach teatralnych, jej ojciec – Jan Peszek jest znanym aktorem. Aktorem jest także jej brat – Błażej Peszek. Na 21. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2000 r.) otrzymała nagrodę publiczności. Wykonywała piosenkę “Jestem wiatrem, jestem burzą” Mateusza Pospieszalskiego i Rafała Dziwisza.
W październiku 2005 został wydany debiutancki album muzyczny Marii Peszek, Miasto mania. Płyta została nagrana we współpracy z Wojciechem Waglewskim oraz jego synami – Fiszem i Emade. Jest to zarazem ścieżka dźwiękowa multimedialnego przedstawienia o tym samym co album tytule. Płyta ta została wyróżniona dwoma Fryderykami w kategoriach: Nowa Twarz Fonografii dla Marii Peszek oraz Produkcja Muzyczna Roku. Płyta osiągnęła status platynowej. W 2007 roku wystąpiła w TOPtrendy śpiewając “Piejo kury piejo” Grzegorza z Ciechowa i wiązankę przebojów ostatniego roku.
Jej album “Maria Awaria” otrzymał status “Platynowej Płyty”.

Obie płyty zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez krytyków i publiczność, czyniąc z artystki jednego z najpopularniejszych wykonawców polskiej sceny alternatywnej.

Chcesz zorganizować koncert Marii Peszek?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com