POLECAMY

Marek Majewski – autor i kompozytor, śpiewający poeta i satyryk, felietonista i szantymen. Scenarzysta i reżyser licznych programów estradowych, telewizyjnych i radiowych. Laureat między innymi Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej, Festiwalu Dobrego Humoru, Spotkań „SMAK”, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie,  Warszawskiej Giełdy Piosenki. W dorobku autorskim ma m.in. płyty „Piosenki dziecinne” i „Czasy lewej kasy”, płytę żeglarską „Szantyryk szantymentalny” oraz kasetę wideo „Latający teatrzyk U’Lotka” z autorskim programem kabaretowym.
Znany z łamów tygodnika „WPROST”, gdzie stworzył nową formę felietonu w formie fraszki, a także z tygodnika „Newsweek”.
Autor (wspólnie z Marcinem Wolskim) wszystkich politycznych szopek telewizyjnych i radiowych w wolnej Polsce po 1989 roku, w tym także Szopki „Teraz Wyspa” 2004/2005, która została nagrodzona w Gdańsku.

Autor wielu piosenek, wierszy i bajek dla dzieci, drukowanych kiedyś w „Świerszczyku”, a obecnie między innymi w podręcznikach szkolnych. W telewizyjnej „Ciuchci” stworzył postać Pana Poety. Od wielu lat współpracuje z kabaretami „Pod Egidą” i „Sześćdziesiąt minut na godzinę”. Prowadzi także własną stałą scenę kabaretową w Warszawie pod nazwą: „Kabaretowa Scena Przyjaciół Marka Majewskiego”, skupiającą najlepszych polskich artystów kabaretu, teatru i estrady. Jako autor i reżyser występował m.in. w USA, Kanadzie, Australii, a także w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Szwecji, Włoszech i w Izraelu.

Oferta koncertowa:

Recital autorski – „Ze śpiewnika satyryka” – to stale aktualizowany program kabaretowy o Polsce i Polakach w ujęciu nie tylko satyrycznym, ale także ciepłe spojrzenie na nasze wspólne sprawy bez względu na miejsce zamieszkania.
„Wyrosłem z ballady” – program złożony z refleksyjnych ballad autorskich, przedstawiających życie w sposób nie satyryczny, choć nie pozbawiony ciepłej ironii i autoironii.
„Sekrety Pana Poety” – to forma spotkania autorskiego dla dzieci, złożonego z piosenek i zabaw w zgadywanki-rymowanki, opowiadania na wesoło o pracy autora itp. Przeznaczony dla klas 0-3.
Marek Majewski zajmuje się także profesjonalnie prowadzeniem oraz „rozśpiewywaniem” imprez firmowych, towarzyskich, konferencji itp., dysponując w tym celu specjalnym śpiewnikiem złożonych z różnych rodzajów pieśni i piosenek – od legionowych i wojskowych, poprzez przeboje wiecznie młode, aż do biesiadnych.

Chcesz zorganizować występ Marka Majewskiego? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com