POLECAMY

Zespół zaistniał w 1993 roku utworem „Krótka piosenka o…”, który promował debiutancką płytę studyjną zatytułowaną Mafia i stał się hymnem festiwalu Jarocin ’93. Największą popularność zdobył w drugiej połowie lat 90. za sprawą albumów: „Gabinety”, który ma status złotej płyty, oraz „FM”, który uzyskał status platynowej płyty. Z krążków pochodzą największe przeboje grupy: „Ja (moja twarz)”, „Noce całe”, „W świetle dnia”, „Imię deszczu” i „Noc za ścianą”.

Do 1998 roku wokalistą Mafii był Andrzej „Piasek” Piaseczny, który w szczytowym okresie popularności rozstał się z zespołem i rozpoczął karierę solową. Jego miejsce zajął Andrzej Majewski, z którym zespół nagrał w 1999 roku album studyjny zatytułowany „99”. Od 2003 roku wokalistą zespołu był Bartosz Król, finalista drugiej edycji programu „Idol”. W 2005 roku muzycy nagrali w nowym składzie płytę studyjną zatytułowaną „Vendetta”.

Po kolejnej zmianie personalnej, 1 lipca 2013 roku ukazał się singel „Zakończmy to” z nowym wokalistą Romanem Słomką. Utwór zapowiadał szósty album studyjny zespołu zatytułowany „Ten świat nie jest zły”, który ukazał się w 2014 roku. Po zakończeniu współpracy ze Słomką zespół ogłosił poszukiwania nowego wokalisty, którym ostatecznie został Filip Rychcik. Po jego odejściu z grupy, pod koniec 2018 roku zespół ogłosił casting na nowego wokalistę. W marcu 2019 roku nowym wokalistą został Michał Ostrowski, który jest także koncertmistrzem Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Mafia?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com