POLECAMY

FLAMENCO

Flamenco to nie tylko wciąż żywy folklor Cyganów andaluzyjskich, wspaniała muzyka i taniec, ale też emocje, niezwykły wyraz artystyczny, a często nawet styl życia. Flamenco raz opowiada historie zabawne i frywolne – cante chico a innym razem smutne i przejmujące – cante jondo. W tej wyjątkowej muzyce pobrzmiewają dźwięki melodii arabskich, hinduskich i kubańskich, które sugerują korzenie, historię rozwoju i wpływy jakim przesiąkała. Obecnie interpretowane na wiele nowatorskich sposobów flamenco jest żywym, dynamicznie rozwijającym się gatunkiem muzycznym. Łączone bywa z jazzem, muzyką klasyczną, pop lub elektroniczną. Na barwny spektakl składają się przede wszystkim śpiew, gitara i taniec, które podkreślone są pulsującym rytmem. Kolorowe stroje, furkoczące w powietrzu wachlarze oraz delikatne ruchy dłoni tancerki i energiczne zapateo dopełniają całość i sprawiają, że flamenco nikogo nie pozostawia obojętnym.

OFERUJEMY:

-koncert zespołu

W trakcie koncertu zespół wykonuje różnorodne utwory, od szybkich, wesołych rumb i tangosów, w klasycznych oraz jazzowych i latynoamerykańskich aranżacjach, po nacechowane silnym ładunkiem emocjonalnym formy flamenco puro. Koncert jest wzbogacony o pokaz tańca w wykonaniu dwóch tancerek, wykonujących zapierające dech w piersiach choreografie w różnych konfiguracjach, strojach i z różnymi rekwizytami. Bogate instrumentarium zespołu zapewnia oryginalne, współczesne brzmienie.

-pokazy na eventach

Flamenco to niezwykle barwne widowisko, na które składają się wyjątkowa muzyka i żywiołowy taniec. Całości dopełniają wirujące wachlarze i frędzle mantonu oraz wspaniałe stroje tancerek. Taki pokaz na długo pozostanie w pamięci widzów.

Minimalny skład zespołu to gitara i tancerka.

-animacje taneczne podczas imprez

Flamenco bywa mniej poważne. Masz dość nudnych, powielających schemat imprez? Zapewniamy dobrą zabawę i przeżycie ciekawego doświadczenia. Z nami twoje wydarzenie będzie oryginalne i na pewno zapadnie w pamięć uczestnikom. Dzięki naszym animacjom zapateo, jaleo, czy palmas po prostu przestaną być tajemnicą. Gorące rytmy i piękne tancerki w barwnych strojach porwą każdego do tańca.

– autorskie audycje muzyczne dla szkół i przedszkoli  

Nauka poprzez zabawę jest możliwa. Podczas edukacyjnego koncertu zabierzemy dzieci w niezwykłą podróż do Hiszpanii i świata flamenco. Uczestnicy nie tylko poznają instrumenty i podstawowe zwroty związane z tą formą muzyczną, ale będą mogli także spróbować swoich sił w tańcu czy grze na kastanietach.

-warsztaty muzyczne i taneczne dla dzieci oraz dorosłych

Muzycy prowadzą jednorazowe lub cykliczne warsztaty i lekcje tańca flamenco, gry na gitarze, gry na flecie i gry na cajonie i bębnach. Prowadzą warsztaty grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także udzielają lekcji indywidualnych. Dysponują własną przestrzenią do pracy w Warszawie, lub przyjeżdżają do klienta.

Chcesz zorganizować występ Madrugada Flamenco?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com