POLECAMY

Wokalista i muzyk zespołu „Leszcze”, prowadzi program rozrywkowy „Tak to leciało” w TVP2. Energetyczny, charyzmatyczny, ma niebywały talent, komiczny zwłaszcza. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, z wykształcenia śpiewak operowy. Uprawia niemal wszystkie gatunki muzyczne – od śpiewu chóralnego poprzez punk, jazz aż do bluesa. Współpracował ze znanym trójmiejskim kabaretem DKD. Przez rok był wokalistą zespołu Pudelsi, od 2000 roku śpiewa i koncertuje z zespołem Leszcze, znanego między innymi z takich przebojów jak: „Ta dziewczyna” (Nagroda Dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Polskiej – Opole 2002) czy „Kombinuj, dziewczyno” (udział w Koncercie Premier – Opole 2003), „Cudowna noc – nie popędzaj mnie” (duet z Małgorzatą Walewską i przebój „Lata z radiem” 2007), a ostatnio „Tak się bawi nasza klasa” (Nagroda Publiczności na Festiwalu Piosenki Polskiej – Opole 2008). Od października 2004 roku występował jako solista w oratoriach „Świętokrzyska Golgota”, „Tu es Petrus”, „Psałterz Wrześniowy” Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. Od września 2007 śpiewa w nowym oratorium Zbigniewa Książka i Bartłomieja Gliniaka „Siedem pieśni Marii”.
Przyjaciele opowiadają, że wyrwany w nagłej sprawie do telefonu pyta czasem „czy nic nie przeoczył, i czy Mickiewicz jeszcze żyje”. Powiada, że nie jest „bywalcem”, za to „bywa” nazywany kosmitą z racji marzeń o podróży w kosmos. Czyta wszystko, co mu wpadnie w ręce (oprócz gazet codziennych), kocha kino, zwłaszcza europejskie. Twierdzi, że zna pięć języków, ale… w żadnym nie ma nic do powiedzenia. Fascynuje go za to kuchnia i muzyka lub odwrotnie – muzyka i kuchnia.

Chcesz zaangażować Macieja Miecznikowskiego?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com