POLECAMY

Łzy – polski zespół muzyczny grający muzykę pop-rock, założony w 1996 roku w Pszowie. Do największych przebojów Łez należą utwory: „Agnieszka już dawno…”, „Narcyz się nazywam”, „Jestem jaka jestem”, „Oczy szeroko zamknięte”, „Gdybyś był” oraz „Puste słowa”. Ich najpopularniejsze albumy to „W związku z samotnością” i „Nie czekaj na jutro”.

Zespół Łzy powstał jesienią 1996 roku w Pszowie. W tym czasie zespół nagrał dwie piosenki: „Słońce” oraz „Nienawiść” w Cyberstudiu w Katowicach. Wiosną 1997 roku zespół nagrał sześć innych piosenek i tak powstało Demo zespołu. Dzięki zwycięstwu w Przeglądzie w Opatowie w 1997 roku zespół mógł nagrywać w Warszawskim Sonusie, w którym nagrał piosenkę „W księżycowym śnie” oraz debiutancki album „Słońce”. Z zespołu odszedł Sławomir Mocarski, którego zastąpił Adrian Wieczorek.

W grudniu 1998 roku premierę miał ich album „Słońce”. W 1999 roku do zespołu dołączył Rafał Trzaskalik. W lipcu 2000 roku premierę miał ich drugi album — „W związku z samotnością”. W czerwcu 2001 roku album zdobył status Złotej Płyty. Na początku 2002 roku album zyskał status Platynowej Płyty. W maju 2002 roku premierę miał album „Jesteś jaki jesteś”. Premiera pierwszego singla – „Jestem jaka jestem” – odbyła się na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu. Album zyskał status Złotej Płyty.

Na początku 2003 roku zespół rozpoczął współpracę z Maciejem Durczakiem oraz jego firmą House Rock Entertainment. W czerwcu 2003 premierę miał czwarty album zespołu „Nie czekaj na jutro”, a jego singel – „Oczy Szeroko Zamknięte” – zakwalifikował się do Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu, do konkursu premier, gdzie otrzymał Nagrodę Publiczności. W lipcu album otrzymał status Złotej Płyty, zaś w listopadzie tego roku status Platynowej Płyty.

W styczniu 2004 zespół brał udział w Krajowych Eliminacjach w Konkursie Piosenki Eurowizji 2004 z piosenką „Julia, tak na imię mam” zajmując ostatecznie drugą pozycję. Łzy w tym samym roku zajęły drugie miejsce w Telekamerach 2004. W kwietniu zespół otrzymał Mikrofony Popcornu za Zespół Roku oraz Przebój Roku „Oczy Szeroko Zamknięte”. Podczas 41 KFPP wygrali w kategoriach Zespół Roku i Przebój Roku za „Oczy Szeroko Zamknięte”.

W czerwcu 2005 pojawia się album „Historie, których nie było”. Singel „Przepraszam cię” brał udział w Sopot Festival 2005. W 2006 roku zespół obchodził dziesięciolecie istnienia. Zespół wydał kompilację „The Best of 1996-2006” oraz DVD zawierające występy z konkursów oraz festiwali, a na wersji limitowanej z teledyskami. Singel „Gdybyś był” miał premierę na Festiwalu w Opolu. W listopadzie wyszła reedycja kompilacji z płytą akustyczną. W marcu 2007 roku kompilacja otrzymała status Złotej Płyty.

W maju 2009 zespół miał koncert na Florydzie. W czerwcu Zespół zagrał z Jerzym Połomskim piosenkę „Do zakochania jeden krok”, a ich kompilacja otrzymuje status Platynowej Płyty. W listopadzie Łzy zostały uhonorowane statuetką Famek 2009 za dorobek muzyczny.

W 2010 roku zespół koncertował w Szkocji i Austrii. Zespół otrzymał nominację do Viva Comet za Artystę 10-lecia oraz Przebój 10-lecia „Agnieszka już dawno…”. W lipcu zespół reprezentował Polskę na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w szwedzkim Karlshamn wykonując piosenkę „Twoje serce, skraść chcę” i zajął IV miejsce.

17 listopada 2010 roku zespół poinformował na swojej stronie internetowej o zakończeniu współpracy z wokalistką Anną Wyszkoni oraz firmą RockHouse Entertainment, a kilka dni później zamieścił ogłoszenie, iż poszukuje nowej wokalistki.

1 stycznia 2011 roku wokalistką Łez została Sara Chmiel. Zespół w nowym składzie miał debiut 9 stycznia 2011 roku na XIX finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

14 lutego, na Walentynki, zespół wydał singel „Zatańcz ze mną, proszę”, który promował szósty studyjny album zespołu Bez słów…, którego premiera odbyła się 13 maja. Album został wydany w dwóch wersjach: jednopłytowej, która zawiera 13 premierowych piosenek, oraz dwupłytowej, na której znalazły się największe przeboje zespołu zaśpiewane przez najbardziej uzdolnione uczestniczki castingu na wokalistkę zespołu. Kolejnym singlem promującym album została piosenka „Bo każdej nocy” (lipiec 2011).

W kwietniu 2013 roku zespół wydał singiel „Na nic nie czekam” za pośrednictwem portalu Muzodajnia.pl. Nie cieszył się on jednak zbyt dużą popularnością. We wrześniu tego samego roku zespół wydał singiel „Kiedy nie ma w nas miłości”, który w ciągu miesiąca uzyskał 500 tys. odtworzeń na portalu YouTube.

ŁZY AKUSTYCZNIE

Ta niecodzienna oferta jest skierowana do naprawdę wyjątkowego i wrażliwego odbiorcy.

Akustyczne Łzy to muzyczna uczta dla wszystkich, którzy kochają subtelne, nastrojowe dźwięki i muzyczną elegancję, nie pozbawioną emocji, mocnych momentów, energii i dobrej zabawy. Każdy koncert to mieszanka największych przebojów zespołu: „Oczy szeroko zamknięte”, „Agnieszka”, „Narcyz”, „Gdybyś był”, „Jestem jaka jestem”, „Niebieska sukienka”, „Puste słowa” oraz piosenek z płyty „Bez Słów” to także brawurowo wykonane covery, m.in. „Halo” Beyoncé. Całość wspaniale sprawdza się w klubach, nastrojowej atmosferze sali koncertowej i na imprezach zamkniętych. Akustyczny koncert Łez jest doskonałą propozycją zarówno na elegancki bankiet, jak i na imprezę w klubie czy kameralnej sali Domu Kultury.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Łzy?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com