POLECAMY

Proponujemy interaktywny spektakl „Lucek i Pucek kontra Wielka Śmieciara”, czyli fabularyzowane zabawy i konkursy prowadzone przez bajkowe postaci (kolorowe kostiumy, aktorzy- charakterystyczne postaci).
Nasz spektakl rozpoczyna się w momencie, kiedy dwoje przyjaciół Lucek i Pucek, (chłopcy dla których ekologia, segregacja śmieci, dbanie o środowisko to sprawy zupełnie obce) rozwalając śmietniki i goniąc biednego (niebieskiego!) kota wpadają do śmietnika i lądują w przedziwnej krainie, gdzie króluje Wielka Śmieciara. Ta obrzydliwa Czarownica razem ze swoimi „Żołnierzami” – Śmierdzielami chce zalać cały świat śmieciami, smrodem i smogiem. Śmieciara zamyka Pucka w wieży swojego ponurego zamku i każe mu uczyć się grania na butelkach hymnu Wielkiej Śmieciary, który zagra na uczcie triumfu Czarownicy i jej niecnych planów. Luckowi udaje się uciec Śmierdzielom do tajemniczego lasu, gdzie spotyka niebieskiego kota, który zamienia się w Panią Wielkiej Wody. Ta urocza wróżka pomaga Luckowi uwolnić przyjaciela i zapobiec wielkiej tragedii ziemskiej. Dzieje się to przez stworzenie z odpadków i śmieci armii czyścioszków, której bardzo boi się drużyna Wielkiej Śmieciary.
Wszystko dobrze się kończy: Pucek zostaje uwolniony, Wielka Śmieciara przyjmuje funkcję segregatora Śmieci, a dzieci uczą się jak w codziennym życiu te śmieci segregować. Chłopcy wracają do domu i od tej pory starają się dbać o świat który mają dookoła. W działania po bajce wpleciony jest cykl zabaw, rebusów, zagadek na temat segregacji śmieci, oszczędności wody i energii oraz innych zachowań proekologicznych. Dzieci będą mogły po przegonieniu Wielkiej Śmieciary wraz z Luckiem i Puckiem ubiegać się o tytuł „Przyjaciela Przyrody”. Konkursy i zabawy będzie prowadzić Eko-wróżka. Przewidujemy wspólne tańce, pląsy, tworzenie lalek z butelek i innych „śmieci”. W naszych działaniach stawiamy przede wszystkim na wspólną zabawę dzieci, a czasem i rodziców. Dlatego preferujemy dużo drobnych nagród (słodycze, drobiazgi reklamowe, szkolne itp.) tak, aby każdego nagrodzić za udział, a nie mało cennych nagród, które wprowadzają niezdrową rywalizację. Większość zabaw jest przewidziana na dowolną, także dużą ilość uczestników. Przeprowadzimy zabawy z tęczową płachtą (płachta animacyjna z „Klanzy”), działania plastyczne, ruchowe, zagadki itd.
Ilość aktorów: 3
Czas trwania: 30min

Chcesz zorganizować występ Lucek i Pucek kontra Wielka Śmieciara?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com