POLECAMY

Zespół powstał w 2007 roku, powołany został do życia przez wokalistę – Marka Środzińskiego oraz ówczesnego perkusistę – Sebastiana Koziatka. Miesiąc później dołączył do nich gitarzysta Michał Węglicki. W 2008 roku na miejscu perkusisty zasiadł Marcin Prążyński. Zespół współpracował również z kilkoma basistami (m.in. Arturem Kojderem i Przemysławem Bąkiem), a od 2011 roku niezmiennie współpracuje z Piotrem Łukomskim.

W 2008 roku LISTOPAD rozpoczął nagrania debiutanckiego albumu „Kręgi w czasie zatoczone”. Krążek ujarzał światło dzienne 20 czerwca 2009 roku, pozwalając zespołowi zyskać większą grupę odbiorców. Zdobył bardzo dobre recenzje, w tym Magazynu Gitarzysta oraz Teraz Rock, a także na wielu portalach internetowych. Otworzył również drogę do ogólnopolskich koncertów, podczas których LISTOPAD promował swoją twórczość.

„Kręgi w czasie zatoczone” to liryczna podróż przez ciemne zakamarki ludzkiej duszy i zmagania z depresyjną rzeczywistością, w której jednak nie może zabraknąć, ginącej jako ostatnia – nadziei. Dotyka mrocznej strony ludzkiej osobowości, niezwykle wrażliwej. Muzycznie album ten wypełniają silne rytmicznie kompozycje, mocne riffy okraszone niebanalnymi solówkami oraz melodyjne partie wokalu.

W lutym 2012 roku zespół rozpoczął nagrania drugiego krążka. Praca nad albumem trwała 3 miesiące. Premiera albumu to 1 czerwca 2012 roku.

Najmłodsze dziecko LISTOPADA nosi tytuł „Życie O.S.T.”, czyli w wolnym tłumaczeniu „Oficjalny Soundtrack z życia”. Jest to płyta zrealizowana znacznie bardziej profesjonalnie od pierwszej. Uproszczone, aczkolwiek dużo bardziej chwytliwe partie instrumentalne, energiczne melodie, udoskonalona produkcja i nastawienie zespołu oraz ekipy realizatorów na fachowość – tak w kilku słowach można podsumować dokonanie zespołu. Lirycznie, album jest koncepcyjny – opowiada o życiu w Polsce, jego wadach, zaletach i codzienności.

Chcesz zorganizować koncert zespołu LISTOPAD?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com