POLECAMY

Protoplastą zespołu Limit był amatorski zespół założony w roku 1983 przez trzech kieleckich licealistów, który po sześciu miesiącach zawiesił bezterminowo swoją działalność. W roku 2012 jeden z założycieli dawnego Limitu – Paweł Wawrzeńczyk – reaktywował zespół, który w ciągu dwóch lat przygotował materiał i wydał dwa albumy z własnymi kompozycjami – „1983-2012” (2012 r.) i „Co dalej” (2013 r.) oraz zagrał kilka koncertów, m.in. w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki, koncert w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz koncert z okazji 30-lecia zespołu, który odbył się w klubie „Kotłownia” w Kielcach 11 października 2013 r.

W roku 2014 w skład zespołu weszli zawodowi muzycy, a praca studyjna grupy w nowym składzie zaowocowała wiosną roku 2015 pierwszym oficjalnym albumem „Inaczej” wydanym w nakładzie 10 tys. egzemplarzy. Rok później zespół zagrał szereg koncertów oraz występował na festiwalach bluesowych, m.in. na największej imprezie bluesowej w Polsce – „Suwałki Blues Festival”. Zespół koncertował obok takich gwiazd jak Wanda Johnson czy Jerry Jablonsky & The Electric Band. Od 2013 roku zespół regularnie występuje w ramach festiwalu „Kielce Rockują”.

W grudniu 2015 ukazał się oficjalny koncertowy box CD + DVD LIMIT Blues „Koncert”. 2016 rok obfituje w szereg koncertów na największych festiwalach bluesowych. 8 kwietnia 2016 r. zespół wystąpił na jednej scenie z zespołem DŻEM, ponadto został uhonorowany główną nagrodą na ogólnopolskim festiwalu „SCYZORYKI” 2016 w kategorii BLUES/ROCK. 

Kolejnym dużym wydarzeniem dla zespołu jest utworzenie formacji 4 ACOUSTIC, czyli akustyczne wcielenie zespołu Limit. Została wydana premierowa płyta z autorskimi utworami, bardzo ciepło przyjęta w środowisku bluesowym.

W sierpniu 2017 r. ukazało się wydawnictwo zespołu pt.: „LIMIT i przyjaciele”, na którym gościnnie wystąpiła cała plejada znakomitych muzyków, m.in.: Thijs Van Leer, Martin Turner, Nick Simper, Jerzy Styczyński, Dariusz Kozakiewicz, Ryszard Sygitowicz, Wojciech Hoffmann.

Dnia 25 sierpnia 2017 r. zespół zagrał koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce, promujący najnowsze wydawnictwo „LIMIT i przyjaciele”. Podczas tego koncertu gościnnie z zespołem zagrali: Dariusz Kozakiewicz, Krzysztof Sadowski, Władysław Komendarek. 

3 września 2017 r. zespół wystąpił na jednej scenie z legendą światowej gitary Janem Akkermanem oraz z Anthimosem Apostolisem, Władysławem Komendarkiem i Andrzejem Urnym.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Limit ?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com