POLECAMY

W sierpniu 2008 roku powstał nowy projekt pod roboczą nazwą „Leszek Faliński Band”. Już od dłuższego czasu Leszek współpracował z wieloma wokalistami. Jednak dopiero z Leszkiem Burchardem zdecydował się na poważniejsze koncertowe przedsięwzięcie. W sierpniu 2008 roku powstaje projekt muzyczny, który stał się oficjalną nazwą zespołu. 14 września w Zabrzu band zagrał swój pierwszy koncert wraz z zespołem Dżem. Skład ciągle się krystalizował. Przewinęło się przez niego wielu znakomitych muzyków. Jednak z zasady lider chce promować młodych, zdolnych instrumentalistów. W 2009 roku grupa zagrała wiele koncertów, w tym na Festiwalu im. Ryśka Riedla w Chorzowie.
Zespół wykonuje tylko utwory własne, opatrzone tekstami Janusza Wykpisza i Bogusi Foltyn. To właśnie z jej tekstem Leszek napisał „Hymn Monaru” pt. „Wojownik Światła”, który został wykonany po raz pierwszy publicznie w Warszawie na „Dniu Kotana”. Wykonawcą była wówczas grupa Cree z udziałem M. Ostrowskiej i E. Flinty.
Faliński pisze kolejne nowe utwory oparte na solidnych rockowo-blusowych korzeniach, lecz nie tylko, bo słychać w nich elementy innych gatunków muzycznych. Z czasem styl wykonywanej muzyki nabrał kolorytu bardziej drapieżnego. Stylistyka rozbudowanej harmonii i rytmu wywołują niesamowite emocje u słuchaczy.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Leszek Faliński Band?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com