POLECAMY

Zespół został założony w roku 1996 przez Piotra Maciaka (gitary, muzyka) oraz Beatę Kossowską (harmonijka ustna i śpiew). Ten duet długo stanowił trzon grupy. Od 2012 roku, gdy do zespołu dołączyła piękna, niezwykle dynamiczna, charyzmatyczna i obdarzona silnym głosem i temperamentem wokalistka – Daria Iwan, Le Blue występuje w składzie: Piotr Maciak – gitary, bandleader, kompozytor i aranżer; Daria Iwan – śpiew; Krzysztof Jaworski – gitara basowa; Michał Wojnarski – perkusja.

Pierwszą płytę pt: „LeBlue” wydali w 1997 roku. W 2002 r. ukazał się drugi krążek – „The Farm”, wydany w przez HHO Ltd z Londynu, a jego premiera miała miejsce na targach MIDEM 2002 w Cannes we Francji. Trzecia płyta LeBlue, pt: „Mozaika”, została wydana w 2009 r., a zespół miał przyjemność grać ją w najlepszych klubach Londynu i Chicago.

LeBlue koncertowało w całej Europie, m.in. w Niemczech, na Sardynii, w Holandii, Francji, na Słowacji i Węgrzech, w Rosji, w Belgii, a także w USA i Kandzie. Wśród ważniejszych festiwali należy wymienić: World Harmonica Festival 2005 i Blues Factory, organizowane przez firmę HOHNER w Trossingen (Niemcy), MusicFest 2004 w Moskwie (Rosja), Festival d’Harmonica w Condat sur Vienne (Francja), Berlin Bluesfestival i Potsdam Bluesfestival 2005. W roku 2006 LeBlue uczestniczyło w największym na świecie konkursie zespołów blues, blues-rockowych i soul-blues’owych – International Blues Challenge w Memphis, Tennessee, USA, gdzie zostało wyjątkowo gorąco przyjęte przez publiczność.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Le Blue ?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com