POLECAMY

Zespół LACHERSI powstał w czerwcu 2012 roku. Tomek Jarosz oraz Maciek Nieć, rodowici mieszkańcy ziemi sądeckiej, postanowili stworzyć zespół, który będzie promował muzykę Lachów Sądeckich, Limanowskich i Szczyrzyckich na dalsze regiony Polski, a z czasem wśród Polonii zamieszkałej za granicą. LACHERSI, bo taką nazwę wybrali dla siebie, grają tradycyjne melodie lachowskie ozdobione barwnymi dźwiękami trąbki i klarnetu we współcześnie brzmiących aranżacjach. Utwory te mają oczywiście oryginalne teksty śpiewane gwarą lachowską.
Głównym celem zespołu jest propagowanie muzyki lachowskiej, gdyż Lachy to bardzo duża grupa etnograficzna o bogatych tradycjach ludowych, barwnych strojach i przede wszystkim pięknej muzyce regionalnej.
LACHERSI w swojej muzyce umiejętnie łączą tradycję z nowoczesnością, dzięki czemu trafiają w gusta słuchaczy w każdym wieku.

SUKCES W MUST BE THE MUSIC
LACHERSI zostali bardzo pozytywnie ocenieni przez jurorów programu Must Be The Music. W 5. edycji tego muzycznego show emitowanego w Telewizji Polsat zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i przekonali do siebie jurorów oraz telewidzów, którzy okazali zespołowi spore poparcie w głosowaniach. O tym, że LACHERSI to profesjonalny zespół świadczą opinie jurorów.

Elżbieta Zapendowska pochwaliła głos wokalisty Lachersów. Jej opinię podzielił Adam Sztaba: „Super wymyślone. Ciekawe, harmoniczne podejście. Wokal jak dzwoń, to bez dwóch zdań. Dobrze wymyślona sytuacja”.
„Bardzo dobry bas, bardzo dobra gitara, to wszystko szlachetne” – Kora Jackowska
„Częsty mój zarzut do zespołów ludowych jest taki, że idą po najmniejszej linii oporu. Folkowy beat i tyle. No tu był aranż. Wspaniale! To wszystko cudownie rosło” – Adam Sztaba
„Mnie się podoba takie pomieszanie folku z takim popkulturowym aranżem. Po pierwsze jesteście bardzo dobrym zespołem i tego trzeba wam pogratulować” – Wojciech Łozo Łozowski

KONCERTY
Repertuar koncertowy obejmuje wyłącznie autorskie aranżacje melodii ludowych – lachowskich. Utwory są utrzymane w stylistyce pop-rock, znakomicie zaaranżowane i dopracowane w każdym szczególe. Mocną stroną repertuaru jest przebojowość i melodyjność kompozycji, co jest podstawą osiągnięcia idealnego klimatu koncertu. Od początku występu frontman i wokalista Tomek Jarosz nawiązuje doskonały kontakt z publicznością, angażując ją do wspólnej zabawy. Obok dynamicznych i tanecznych utworów, koncert dopełniają spokojniejsze, nastrojowe ballady.
LACHERSI to zespół stworzony, aby grać koncerty i dawać ludziom radość! Jeśli chcesz, aby Twoja impreza była najlepszą w życiu, to koniecznie zadzwoń po LACHERSÓW!

Chcesz zorganizować koncert zespołu Lachersi?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com